Światowej klasy jazzman w Kędzierzynie-Koźlu. W niedzielę koncert Fred Wesley Generations Trio

0

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na koncert niezwykłego artysty światowego formatu. Fred Wesley z Fred Wesley Generations Trio wystąpi 7 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Kultury Chemik. Bilety w cenie: 80 zł parter i 70 zł balkon. Kup on-line.

Zaczynał swoją karierę jako nastolatek u boku Ike’a i Tiny Turner. Grał w orkiestrze Counta Basiego, W latach 1968-1975 był kierownikiem muzycznym, aranżerem, kompozytorem u Jamesa Browna. Ilość nagranych płyt i nazwisk wielkich artystów, z którymi współpracował przyprawia o zawrót głowy.

Kilkadziesiąt lat po tym, jak jego praca z Jamesem Brownem i Georgem Clintonem utwierdziła go w roli jednego z prekursorów funku, Fred Wesley rozpoczął nowy projekt, który łączy go z jego jazzowymi korzeniami.

Generations to niezwykłe trio z udziałem 75-letniego Wesleya (puzon), 25-letniego Włocha – Leonarda Corradiego (organy Hammonda) i 45-letniego francuskiego perkusisty Tony’ego Matcha. Ich występ łączy w sobie talent i doświadczenie Wesleya z artystami od Count Basie i Raya Charlesa do Lenny’ego Kravitza czy D’Angelo. Dajmy się porwać muzycznym, a także unikalnych brzmień: w tym afrykańskich beatów i elektronicznych brzmień.

Skomentuj