Światowe Dni Wody w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci uczą się, jak ją oszczędzać

0

Kędzierzyn-Koźle włączył się w obchody Światowego Dnia Wody. W naszym mieście wydarzenie organizuje Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu, a patronatem objęła je prezydent miasta Sabina Nowosielska.

– To dla nasz szczególne, inne niż codzienne, zadanie, które realizujemy od lat – opowiada Barbara Ermisch-Lipniacka, prezes spółki. – To swoista misja i duża odpowiedzialność za odpowiedni przekaz społeczny, przede wszystkim ten kierowany do młodzieży, najmłodszego pokolenia, które będzie miało realny wpływ na kształtowanie świata za kilka lat – podkreśla. – Jednocześnie okazja, aby powiedzieć mieszkańcom naszej gminy, że mam naprawdę dobrą wodę. Wodę, którą możemy spożywać bezpośrednio z kranu i niejednokrotnie może okazać się lepsza o tej przechowywanej w słabej jakości plastikowych opakowaniach. Stoimy na straży tej jakości każdego dnia i konsekwentnie rozbudowujemy sieci, tak, by w każdym obrębie woda była dostępna – dodaje.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca. W Kędzierzynie-Koźlu działania poświęcone jego tematyce zostały jednak rozłożone na kilka dni. Od środy pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta na spotkania, podczas których w przystępny sposób poruszana jest tematyka dbania o wodę. Dzieci dowiadują się, że ich rówieśnicy w innych krajach nie mają tak łatwego dostępu do wody, co bardzo mocno utrudnia im życie.

Na piątek zaplanowano symbolicznie inauguracyjne spotkanie z młodzieżą szkół średnich oraz podopiecznymi Domu Samopomocy Promyczek z panem Piotrem Pogonem, człowiekiem, który swoją historią i doświadczeniami pozostawia niesamowite świadectwo siły człowieka i umiejętności niesienia pomocy innym. Prelekcja. pt. „Życie w cieniu. Last water point” (tł. ostatni punkt poboru wody) wpisuje się w tegoroczne hasło obchodów, które w wolnym tłumaczeniu brzmi: Nie zostawiajmy słabszych z tyłu. Spotkanie odbędzie się 22 marca br. o godz. 12 w kinie Twierdza.

Skomentuj