Świąteczny prezent dla policji. Pod choinkę dostali trzy nowe radiowozy. ZDJĘCIA

5

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu wzbogaciła się o nowe radiowozy. Trzy ople dla mundurowych zostały zakupione dzięki wsparciu samorządów.

Każdy z radiowozów kosztował około 85 tysięcy złotych. Pojazdy zostały zakupione w ramach programu modernizacji policji finansowanego przez komendę główną, ale znaczny udział w zakupie miały nasze samorządy. Starostwo powiatowe i urząd miasta wyłożyło po blisko 40 tysięcy złotych każdy. Taką samą kwotę dorzuciło pięć gmin wiejskich z naszego powiatu: Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew i Reńska Wieś.

– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się solidarnie dołożyć policji do zakupu nowych radiowozów. Mamy nadzieję, że dzięki nim funkcjonariusze będą mogli szybciej i bezpieczniej wykonywać swoją pracę z korzyścią dla mieszkańców – oceniła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Dziękując samorządowcom za wsparcie, zastępca komendanta powiatowego policji podkreślał, że nowe pojazdy przysłużą się poprawie bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. – Będziemy mogli szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. Nowe radiowozy to Ople Astra kombi, każdy o pojemności 1,6 litra i mocy 200 koni mechanicznych. To szybkie i mocne samochody, które trafią na użytek funkcjonariuszy z wydziału prewencji i ruchu drogowego – powiedział inspektor Janusz Hencel.

Poświęcenia samochodów dokonał kapelan kędzierzyńsko-kozielskiej policji, ksiądz Jarosław Krężel. Nowe radiowozy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy będące na stanie naszej policji.

5 KOMENTARZE

  1. Czy jeden z radiowozów stoi na pasie dla pieszych? A, może stać, przecież wtedy było to miejsce kultu i nie chodziło się o tak. Nie można było zakłócać uroczystości religijnej przecież.

  2. Zdrowia i radości dla naszej policji!! I jeszcze z okazji Świąt dodam, że wiele osób cieszyłoby się gdyby panowie wysiadali ze swych wspaniałych maszyn i rozglądali się nie tylko przez szybki. Rynek po remoncie będzie bardzo wymagał Waszej obecności, nie może znów być tylko dla wybrańców. Zresztą, kiedy raz i drugi staniecie na chodnikach, ulicach, to zobaczycie, że jesteście potrzebni nie tylko do wysiadywania foteli.

  3. Po co im samochody jak mogę zapierdalac pieszo tych co mają łapać to nie łapią a tak to podjezdzaja pod kebab i maca i się obszerna.

Skomentuj