Świąteczny prezent dla policji. Pod choinkę dostali trzy nowe radiowozy. ZDJĘCIA

4

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu wzbogaciła się o nowe radiowozy. Trzy ople dla mundurowych zostały zakupione dzięki wsparciu samorządów.

Każdy z radiowozów kosztował około 85 tysięcy złotych. Pojazdy zostały zakupione w ramach programu modernizacji policji finansowanego przez komendę główną, ale znaczny udział w zakupie miały nasze samorządy. Starostwo powiatowe i urząd miasta wyłożyło po blisko 40 tysięcy złotych każdy. Taką samą kwotę dorzuciło pięć gmin wiejskich z naszego powiatu: Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew i Reńska Wieś.

– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się solidarnie dołożyć policji do zakupu nowych radiowozów. Mamy nadzieję, że dzięki nim funkcjonariusze będą mogli szybciej i bezpieczniej wykonywać swoją pracę z korzyścią dla mieszkańców – oceniła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Dziękując samorządowcom za wsparcie, zastępca komendanta powiatowego policji podkreślał, że nowe pojazdy przysłużą się poprawie bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. – Będziemy mogli szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. Nowe radiowozy to Ople Astra kombi, każdy o pojemności 1,6 litra i mocy 200 koni mechanicznych. To szybkie i mocne samochody, które trafią na użytek funkcjonariuszy z wydziału prewencji i ruchu drogowego – powiedział inspektor Janusz Hencel.

Poświęcenia samochodów dokonał kapelan kędzierzyńsko-kozielskiej policji, ksiądz Jarosław Krężel. Nowe radiowozy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy będące na stanie naszej policji.

4 KOMENTARZE

  1. Czy jeden z radiowozów stoi na pasie dla pieszych? A, może stać, przecież wtedy było to miejsce kultu i nie chodziło się o tak. Nie można było zakłócać uroczystości religijnej przecież.

  2. Zdrowia i radości dla naszej policji!! I jeszcze z okazji Świąt dodam, że wiele osób cieszyłoby się gdyby panowie wysiadali ze swych wspaniałych maszyn i rozglądali się nie tylko przez szybki. Rynek po remoncie będzie bardzo wymagał Waszej obecności, nie może znów być tylko dla wybrańców. Zresztą, kiedy raz i drugi staniecie na chodnikach, ulicach, to zobaczycie, że jesteście potrzebni nie tylko do wysiadywania foteli.

Skomentuj