Świąteczny dar dla pacjentów oddziału geriatrii. Przygotowali go uczniowie i pracownicy PSP nr 6

0

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 pamiętają o pacjentach geriatrii. Przygotowali dla nich świąteczne dary.

Grudzień to szczególny czas dla wszystkich. Zbliża się Boże Narodzenie, w domach trwają przygotowania, aby w świąteczny czas – w miłej, rodzinnej atmosferze – chociaż na chwilę zapomnieć o trwającej na świecie pandemii. Nie każdemu jednak jest dane brać udział w przedświątecznych pracach.

– Z myślą o Lekarzach, Pielęgniarkach oraz pacjentach oddziału geriatrii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, panie kucharki z naszej szkoły przez kilka dni piekły ciasteczka. W budynku unosił się smakowity zapach przypominjący o zbliżających się świętach. Uczniowie biorący udział w nauce zdalnej na terenie szkoły, z pomocą pań ze świetlicy, po zakończonych lekcjach zdobili, lukrowali, dekorowali wypieki. Każdego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzają pacjentów przebywających w szpitalu. Tym razem, z powodu zakazu odwiedzin, Pani Agnieszka Dulęba oraz Małgorzata Kucharska z przedstawicielem uczniów przekazały pudełka z ciasteczkami pani pielęgniarce, która zaznaczyła w swojej wypowiedzi, że w tym roku głównie pamięta się o szpitalu zakaźnym, więc jest im szczególnie miło, bo my nie zapominamy… Mamy nadzieję, że przekazane na kartkach życzenia, słodkie wypieki chociaż na chwilę pozwolą zapomnieć ludziom starszym o miejscu, w którym się znajdują – przekazuje Agnieszka Kamusella z PSP nr 6.

Skomentuj