Superbohaterowie nie zawiedli! Umyli okna na oddziale dziecięcym i rozweselili małych pacjentów

4

Jak na superbohaterów przystało, nie straszna była im zimowa aura – zawieszeni na linach umyli okna w szpitalu dziecięcym. Akcja alpinistów przemysłowych była formą wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Śnieg, mocny wiatr i przeszywające zimno nie ochłodziło zapału alpinistów przemysłowych, którzy swoją niecodzienną akcją wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i jednocześnie rozweselają szpitalną rzeczywistość dzieci leczących się w kozielskim szpitalu.

To wydarzenie jest naprawdę wyjątkowe. Cieszymy się na nie od pierwszej chwili, kiedy zostało nam to zaproponowane. Obecnie jest u nas tylko sześcioro dzieci, bo wypisujemy część na weekend. W procesie zdrowienia taka radość jest niezwykle ważna. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku na laryngologię dziecięcą, a my bardzo dobrze współpracujemy z laryngologami, mimo że nie mamy u nas takiego oddziału. Jednak lekarze bardzo nas wspierają i tworzymy jeden zespół – mówi Danuta Gmyrek, kierownik oddziału dziecięcego kozielskiego szpitala.

„Alpiniści dla WOŚP” to akcja mająca na celu wsparcie zbiórki funduszy na rzecz fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, zrzeszająca ludzi i firmy z branży usług wysokościowych. Akcję zapoczątkowali alpiniści przemysłowi z Trójmiasta. W Kędzierzynie-Koźlu odbyła się dzięki zaangażowaniu mieszkańca naszego miasta Przemysława Małka, alpinisty przemysłowego. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi postanowił on wesprzeć WOŚP. Na facebookowym profilu znajduje się wirtualna puszka, do której można wpłacać pieniądze na rzecz orkiestry.

 

4 KOMENTARZE

  1. Jestem ciekaw tych smug na szybach, mytych w takich warunkach, które uwidocznią się gdy słoneczko zaświeci.
    Ale. Przecież efekt nie ważny. Ważna pompa i rozgłos.
    Podobnie jak ilość pozyskanej kasy na remont dróg i ulic. A że po remoncie droga z kałużami po deszczu i miejscowo źle utwardzona. Się nie liczy.

Skomentuj