Sukces za sukcesem, czyli kolejne medale na koncie Jakuba Korejby z klubu LUKS Chemik

1

Jakub Korejba z klubu LUKS Chemik przywiózł do Kędzierzyna-Koźla dwa brązowe medale wygrane w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. To jeden z wielu sukcesów młodego sportowca z naszego miasta, który już niebawem wystartuje w Mistrzostwach Europy. 

To nie pierwszy raz Jakub Korejba staje na podium w Mistrzostwach Polski. W lutym bieżącego roku zdobył srebrny medal i został wicemistrzem Polski w pchnięciu kulą. Bezkonkurencyjny okazał się również w 2020 roku, kiedy zdobył tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem. Sukcesów na jego koncie jest wiele, a kolejny powód do dumy dał nam na początku lipca.

To właśnie w dniach 2-4 lipca 2021 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w kategorii wiekowej U20, czyli zawodników urodzonych w latach 2002 i 2003 roku. W zawodach podopieczny trenera Adama Domina wywalczył dwa brązowe medale.

Jakub Korejba urodzony w roku 2003 konkurował z zawodnikami ze swojego rocznika, oraz o rok starszymi. Zawodnik klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle w dniu 2 lipca pchnął kulę 6 kilogramową na odległość 16,58 m, co w efekcie dało trzecie miejsce. W dniu 4 lipca rozgrywany był finał rzutu dyskiem o wadze 1,75 kg i tutaj również mieszkaniec naszego miasta rzutem na odległość 53,64 m wywalczył miejsce na podium.

Jakub w trakcie sezonu uzyskał kwalifikacje w rzucie dyskiem na tegoroczne Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce U20 Tallin w Estonii, które odbędą się w dniach 15 do 18 lipca.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj