sobota, 20 kwietnia 2024 07:09

Sukces w pocie czoła. Natalia Rypel z Kędzierzyna-Koźla pierwsza na mecie Garmin Iron Triathlon w Skierniewicach i Elblągu

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Natalia Rypel zwyciężyła w prestiżowych zawodach Garmin Iron Triathlon w Skierniewicach i Elblągu. Kobieta pokonała wszystkie swoje rywalki i okazała się triathlonową liderką.

Garmin Iron Triathlon w Skierniewice to zawody dla wytrwałych nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. 29 letnia Natalia Rypel, aby zwyciężyć, pokonała aż 950 metrów płynąc, 45 kilometrów na rowerze i 10 kilometrów biegu. Po zaciętej walce z Eweliną Wołos, mając 18-sekundową przewagę, zwyciężyła zawody. W Garmin Iron Triathlon w Elblągu również okazała się bezkonkurencyjna.

Natalia pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, lecz mieszka w Katowicach. To właśnie w naszym mieście stawiała swoje pierwsze sportowe kroki.

- Trenuje już od trzynastu lat. Wszystko zaczęło się w liceum, kiedy po namowie koleżanki zaczęłam swoją sportową przygodę. Tak bardzo się wciągnęłam, że z czasem moja pasja stała się pracą i zaczęłam współpracować z amatorami triathlonu. Obecnie jestem trenerką amatorów triathlonu i pracuję między innymi z kierowcami rajdowymi i wyścigowymi - mówi Natalia Rypel.

Natalia nigdy nie osiada na laurach, wygrane są dla niej motorem napędowym do dalszego zdobywania zwycięstw.

Tego typu wygrane bardzo cieszą, jest to dla mnie prestiż. Jestem osobą, która stawia na rozwój, więc wszystkie zarobione w zawodach pieniądze inwestuję w siebie - dodaje Natalia.

Natalia ma na swoim koncie wiele sukcesów, wśród nich: 29. miejsce w Pucharze Europy elity kobiet w triathlonie w roku 2022, kilkukrotne klubowe mistrzostwo Polski w sztafecie mix, 4. miejsce Mistrzostw Polski w kat. PRO kobiet dystans 1/2 IM, 10 miejsce Mistrzostwa Polski elity kobiet dystans sprint.