Sukces w pocie czoła. Natalia Rypel z Kędzierzyna-Koźla pierwsza na mecie Garmin Iron Triathlon w Skierniewicach i Elblągu

2

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Natalia Rypel zwyciężyła w prestiżowych zawodach Garmin Iron Triathlon w Skierniewicach i Elblągu. Kobieta pokonała wszystkie swoje rywalki i okazała się triathlonową liderką.   

Garmin Iron Triathlon w Skierniewice to zawody dla wytrwałych nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. 29 letnia Natalia Rypel, aby zwyciężyć, pokonała aż 950 metrów płynąc, 45 kilometrów na rowerze i 10 kilometrów biegu. Po zaciętej walce z Eweliną Wołos, mając 18-sekundową przewagę, zwyciężyła zawody. W Garmin Iron Triathlon w Elblągu również okazała się bezkonkurencyjna.

Natalia pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, lecz mieszka w Katowicach. To właśnie w naszym mieście stawiała swoje pierwsze sportowe kroki.

Trenuje już od trzynastu lat. Wszystko zaczęło się w liceum, kiedy po namowie koleżanki zaczęłam swoją sportową przygodę. Tak bardzo się wciągnęłam, że z czasem moja pasja stała się pracą i zaczęłam współpracować z amatorami triathlonu. Obecnie jestem trenerką amatorów triathlonu i pracuję między innymi z kierowcami rajdowymi i wyścigowymi – mówi Natalia Rypel.

Natalia nigdy nie osiada na laurach, wygrane są dla niej motorem napędowym do dalszego zdobywania zwycięstw.

–  Tego typu wygrane bardzo cieszą, jest to dla mnie prestiż. Jestem osobą, która stawia na rozwój, więc wszystkie zarobione w zawodach pieniądze inwestuję w siebie – dodaje Natalia.

Natalia ma na swoim koncie wiele sukcesów, wśród nich: 29. miejsce w Pucharze Europy elity kobiet w triathlonie w roku 2022, kilkukrotne klubowe mistrzostwo Polski w sztafecie mix, 4. miejsce Mistrzostw Polski w kat. PRO kobiet dystans 1/2 IM, 10 miejsce Mistrzostwa Polski elity kobiet dystans sprint.

Foto: archiwum Natalii Rypel

2 KOMENTARZE

Skomentuj