Sukces urologów z kozielskiego szpitala. Przeprowadzili rzadką i trudną operację

5
Piotr Dąbrowski, zastępca kierownika oddziału urologii, i Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

Urolodzy z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu po kilkugodzinnym zabiegu wtórnie odtworzyli drogi moczowe u pacjenta z przebytym nowotworem. W naszym szpitalu dokonano tego po raz pierwszy.

Do kozielskiego szpitala trafił ponad sześćdziesięcioletni mężczyzna, który w związku z nowotworem przeszedł operację usunięcia pęcherza moczowego wraz z rekonstrukcją dróg moczowych. Niestety, wystąpiły u niego powikłania związane z oddawaniem moczu. Groziła mu sepsa, nerki nie pracowały prawidłowo.

– Podjęliśmy się wykonania zabiegu wtórego odtworzenia dróg moczowych, niezwykle rzadkiego, o wysokim poziomie trudności. Usunęliśmy nieprawidłowości związane z połączeniem nerek, moczowodu, fragmentu jelita i na nowo odtworzyliśmy drogi moczowe w sposób możliwie najbardziej korzystny dla pacjenta. Będzie nie tylko dłużej cieszył się życiem, ale też jego jakość będzie stosunkowo wysoka – opowiada Piotr Dąbrowski, zastępca kierownika oddziału urologii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Zabieg przeprowadzony na oddziale urologicznym trwał około 6 godzin przy zaangażowaniu około dziesięcioosobowego zespołu. Wszystko przebiegło pomyślnie. Pacjent wyszedł już ze szpitala i wrócił do zwykłych aktywności życiowych.

5 KOMENTARZE

    • Równo rok temu skorzystałem z pomocy dr. Dąbrowskiego i wówczas doszedłem do wniosku, że u takich lekarzy powinniśmy się leczyć. Wiedza, traktowanie pacjenta w sposób empatyczny i skuteczność. Miło więc mi usłyszeć o sukcesie jego zespołu na tle (podobno) bylejakości szpitala.

  1. BRAWO👍 Tylko się cieszyć, że kozielski szpital wykonuje tak skomplikowane operacje. Jak słyszę nie tylko na urologii.

    Takie sukcesy BARDZO mobilizują pozostałych lekarzy😀 TAK TRZYMAĆ👍🙂

Skomentuj