Sukces szczepień przeciwko wirusowi HPV w Kędzierzynie-Koźlu. Program realizuje Klinika Nova

1

Kilka dni temu zakończyła się realizacja I etapu szczepień przeciwko wirusowi HPV. Szczepienia finansowane przez gminę Kędzierzyn-Koźle zostały przeprowadzone przez Klinikę Nova.

Do szczepień w programie miejskim w obecnym roku kwalifikowane były dziewczęta urodzone w latach 2008 i 2009, rekordowa liczba w historii naszej gminy.

Na przełomie kwietnia i maja oraz wraz z początkiem czerwca zaszczepiono łącznie 298 dziewcząt tych dwóch roczników. Wcześniej przeprowadzono w szkołach akcję informacyjno-szkoleniową dla dziewcząt, a na zakończenie procesu edukacyjnego odbędzie się spotkanie online z rodzicami.

Program realizowany był w trudnym okresie pandemii, wszystkie zajęcia z dziewczynami odbyły się zdalnie za pomocą systemów teleinformatycznych. Sukces tego procesu szkoleniowo-informacyjnego był możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy dyrektorów szkół oraz nauczycieli, pracowników Urzędu Miasta oraz Kliniki Nova.

– W imieniu Kliniki Nova bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc przy przeprowadzeniu tej ważnej dla zdrowia i życia mieszkańców akcji. W obecnym roku wykonano pierwszy raz szczepienia szczepionką 9 – walentną, co oznacza iż działa ona na 9 typów najbardziej onkogennych wirusa powodującego głównie raka szyjki macicy. Jest to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki temu szczepieniu zredukowane zostanie o ok 90% ryzyko infekcji tym niebezpiecznym wirusem, a tym samym spadnie znacząco ryzyko zachorowania w przyszłości na raka szyjki macicy! Dlatego tak ważna jest profilaktyka, nie tylko polegająca na szczepieniu, ale również na przeprowadzeniu akcji informacyjnej i podniesieniu świadomości społecznej na temat tej strasznej choroby – wyjaśnia zespół Kliniki Nova.

Terminy podania kolejnej dawki szczepionki to przełom października i listopada 2021 roku, o czym zainteresowane osoby będą informowane telefonicznie.

– W imieniu Kliniki Nova dziękujemy wszystkim za sprawnie przeprowadzony proces szczepień. Klinika Nova dokłada zawsze wszelkich starań, aby proces edukacyjny i proces samych szczepień przebiegał bardzo sprawnie i aby efekty edukacyjne były jak największe – dodaje zespół Kliniki Nova.

1 KOMENTARZ

Skomentuj