Sukces młodych badmintonistów. Zdobyli cztery medale na międzynarodowym turnieju. ZDJĘCIA

1

Wielkim sukcesem zakończył się ostatni Polish Open U17 w Głubczycach. Turniej zaliczany do klasyfikacji generalnej Europejskiej Federacji Badmintona ściągnął do Głubczyc najlepszych zawodników z Europy. Tym bardziej cieszą nas medale wywalczone przez reprezentantów Kędzierzyna-Koźla.

Dzięki znakomitej grze, Zuzanna Jankowska (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) w parze z Lucie Krpatovą (Czechy) dotarły do finału turnieju, w którym przyszło im się zmierzyć z czeską parą M.Ruzickova / T. Sharleen Van Coppenolle. Po zaciętym, trzysetowym pojedynku złoty medal w grze podwójnej wywalczyła para polsko- czeska: Z. Jankowska/L. Krpatova.

Reprezentantka Czech – L. Krpatova występowała również w parze z innym zawodnikiem Beninca UKS Feniks – Karolem Budnym. Para mieszana również udowodniła, że będzie liczyć się w tym sezonie na europejskich arenach  badmintona. Po zwycięstwie na FZ FORZA CZECH U 17, para L. Krpatova / K. Budny (Beninca) na Polish Open U17 stanęła na III miejscu podium.

Kolejne dwa medale – brązowe zdobył w tym turnieju Mikołaj Szymanowski. Srebrny medalista ostatniej Olimpiady Młodzieży zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej, oraz w grze podwójnej z Andrzejem Niczyporukiem.

Z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość i starty w kolejnych turniejach – w Austrii oraz Serbii. Wierzymy, że z takim potencjałem oraz rosnącym doświadczeniem przyjdą kolejne sukcesy. Wszyscy medaliści na co dzień uczęszczają do klas sportowych o profilu badminton w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Trenerem zawodników jest Krzysztof Maślanka.

1 KOMENTARZ

Skomentuj