Sukces lekkoatletów z PSP nr 12. Wywalczyli podwójne mistrzostwo województwa

0

Uczniowie klas sportowych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 zdominowali wczorajsze drużynowe mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce. Chłopcy i dziewczęta z kozielskiej szkoły stanęli na najwyższym stopniu podium i zapewnili sobie awans do finału krajowego mistrzostw.

Mistrzostwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się na stadionie Kuźniczka. Niezwykłym wyczynem może pochwalić się drużyna chłopców, która po raz 10. z rzędu wywalczyła awans do finału krajowego imprezy. Od czterech lat podopieczni trenera Andrzeja Saczko regularnie stają na podium mistrzostw kraju (1. miejsce w 2016 roku i 2. miejsca w latach 2014, 2015 i 2017). Ekipa z Kędzierzyna-Koźla zdobyła aż 1727 punktów, co daje nadzieję na kolejny świetny wynik na etapie centralnym.

Po raz pierwszy do finału krajowego awansowały dziewczyny z „Dwunastki”, które z wynikiem 1490 punktów pokonały rywalki z Opola, Korfantowa i PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Trenerem zespołu dziewcząt jest Magdalena Górska.

Skład zespołu chłopców: Maciej Skomski, Bartosz Skomski, Alan Zygmund, Wojciech Siwakowski, Marcin Kałwak, Denis Galacki, Tobiasz Mazur, Bartosz Kozłowski, Fabian Bohatyrowicz, Tomasz Chudzik, Daniel Tułnowski, Tomasz Zawadka, Dominik Wiśniewski, Remigiusz Ilnicki, Kamil Ziętkowski. Trener: Andrzej Saczko.

Skład drużyny dziewcząt: Alicja Sielska, Alicja Rak, Nikola Northof, Oliwia Stasiak, Agata Wiechowska, Pola Węglarczyk, Laura Bryks, Sara Gąsior, Adelina Dobrzańska, Magdalena Sotel, Bianka Dobner, Martyna Knapik, Oliwia Bugdoł, Alina Weklicz. Trener: Magdalena Górska.

Skomentuj