Sukces lekkoatletów z „Dwunastki”. Alicja Sielska najlepsza w kraju, Bartosz Skomski trzeci

0

W czwartek, 13 września w Warszawie odbył się finał krajowy ministerialnego programu „Lekkoatletyka Dla Każdego”. Świetnie zaprezentowali się na nich uczniowie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu, którzy dwukrotnie stanęli na podium.

Rewelacyjny występ na stadionie AWF w Warszawie odnotowała Alicja Sielska. W biegu eliminacyjnym na 80m p/pł podopieczna Andrzeja Saczko uzyskała 11.76 s, co jest najlepszym wynikiem w kategorii młodziczek w Polsce. Alicji zabrakło zaledwie dwóch setnych do wyrównania rekordu Polski na tym dystansie. W finale młoda lekkoatletka z PSP12 była bezkonkurencyjna zwyciężając z wynikiem 11.78 s.

Brązowy medal dla reprezentacji naszego miasta zdobył Bartosz Skomski w biegu na 100m (czas 11.48 s to 9. wynik w Polsce), trenerem młodego zawodnika jest Andrzej Saczko. Na czwartym miejscu w biegu na 200m p/pł została sklasyfikowana podopieczna trenera Marka Skrzydlewskiego Alicja Rak. Pozostałe wyniki finalistów konkurencji: Marcin Kałwak – 6. miejsce w skoku w dal, Dominik Wiśniewski – 7. miejsce w skoku wzwyż, Wojciech Siwakowski – 9. miejsce w biegu na 110m p/pł.

Wszyscy finaliści są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie–Koźlu. Umowę na realizację programu LDK w Kędzierzynie-Koźlu podpisały władze naszego miasta z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki w Warszawie.

Skomentuj