Sukces Henryka Szymury w Toruniu. Biegacz 70+ wywalczył dwa złota i tytuły mistrza Polski

2

12 lutego już po raz 31. w toruńskiej hali Arena odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. W zawodach udział wzięło około 500 osób w wieku 35-90 lat. Kędzierzynianin Henryk Szymura przywiózł z Torunia kolejne dwa złote medale i tytuły mistrza Polski.

– W tym roku startowałem w nowej dla mnie kategorii wiekowej 70+. W poprzedniej, czyli 65+, przywiozłem z Torunia łącznie 11 złotych medali i to zobowiązywało do walki o kolejne – tłumaczy Henryk Szymura.

Kędzierzynianin wystartował w dwóch konkurencjach sprinterskich. Na swoim koronnym dystansie, czyli 60 metrów przez płotki, odniósł zdecydowane zwycięstwo. Czas 10,10 sek. to nowy rekord Polski i jednocześnie najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Drugie złoto Szymura wywalczył w biegu na 60 metrów. Na zakończenie mistrzostw po porównaniu wszystkich wyników z wszystkich kategorii wiekowych otrzymał puchar dla najlepszego sprintera zawodów.

– Za kilka dni w Bradze w Portugalii rozpoczynają się mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce halowej. Będę tam bronił tytułu mistrzowskiego sprzed czterech lat z Madrytu. Jestem faworytem, ale pamiętajmy o tym, jakie cyrki dzieją się z testami na covid na olimpiadzie w Pekinie, więc do końca nie będę pewny udziału – dodaje Henryk Szymura.

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje. Jest obawa, że wielu dużo młodszych twardzieli nie zmieściło by się w tym czasie nawet jakby im usunąć z bieżni płotki.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj