Sukces chóru Cantabile. Muzycy błysnęli na wojewódzkim przeglądzie pieśni pasyjnej

0

Miło nam poinformowac o kolejnym sukcesie Chóru Cantabile – działającego w MOK, pod kierownictwem Jolanty Stefaniak. W miniony weekend w Skarbimierzu, podczas VII Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Pasyjnej chór zajął II miejsce.

Rok 2018 zaczął się pracowicie dla członków chóru CANABILE działającego przy MOK-u w Kędzierzynie-Koźlu. W styczniu chór trzykrotnie koncertował  z programem kolędowym (w kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie, w Zdzieszowicach i w Toszku).

Po zakończeniu kolędowania chór zaczął pracować nad pieśniami pasyjnymi. Jest to dość trudny repertuar, ponieważ oprócz różnego stopnia trudności muzycznej utworów, trzeba rozumieć to o czym się śpiewa i odpowiednio wyrazić przesłanie. Pieśni pasyjne i pokutne zmuszają do refleksji, wprowadzają nastrój zadumy.

W minioną sobotę tj. 3 marca br. w Skarbimierzu-Osiedle odbył się VII Wojewódzki Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, w którym chór CANTABILE wziął udział i zajął II miejsce. Tu należy dodać, że przegląd ten staje się przeglądem międzywojewódzkim, gdyż w tym roku brały w nim udział chóry z trzech województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

Po zakończeniu kilkugodzinnych przesłuchań i obradach jury w miejscowym kościele odbył się Koncert Galowy, podczas którego chór CANTABILE wykonał pieśń „Na krzyżu przelał krew” autorstwa kompozytora, organisty i chórmistrza Stanisława Głowackiego.

Tę nagrodzoną pieśń i inne utwory, chór CANTABILE wykona podczas nabożeństwa „Gorzkich żali” w kościele parafialnym na osiedlu Piasty w Kędzierzynie. Będą to pieśni pasyjne znanych kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Zoltana Koday’a i anonimowych twórców. Chórzyści CANTABILE serdecznie zapraszają na ten koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 marca br. o godzinie 16.00 w kościele na osiedlu Piastów w Kędzierzynie.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj