Suche trawy znów płoną. Strażacy gasili pożar nieużytków w Lenartowicach

2

Wystarczyło kilka dni wiosennej pogody, aby zaczęły płonąć suche trawy. Przez ponad dwie godziny strażacy walczyli dziś z pożarem nieużytków w Lenartowicach.

Zgłoszenie wpłynęło około godz. 13. 30. Płonął spory obszar nieużytków w pobliżu rzeki Kłodnica. Na miejscu interweniowało łącznie pięć zastępów straży pożarnej – 3 PSP oraz po jednym z OSP Sławięcice i OSP Cisowa. Działania trwały ponad dwie godziny.

Na miejscu pojawił się także radiowóz policji. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

Niestety, każdego roku wiosną na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ma miejsce seria pożarów suchych traw. Zdecydowana większość z nich jest skutkiem podpalenia – często ma ono na celu pozbycie się obumarłej roślinności. To bezcelowe i bardzo niebezpieczne – niejednokrotnie zdarzało się, że pożary zaczynające się na polach zagrażały budynkom albo obejmowały tereny leśne. W tym roku w Polsce w pożarze traw zginęła już jedna osoba.

2 KOMENTARZE

  1. Niech właściciele spalonych terenów płacą za akcje, proste i skończy się cwaniactwo. Idę o zakład że to stare pryki podpalają, oni wierzą że to użyźnia glebę, a OSP za darmo ugasi.

Skomentuj