Stypendium dla prymusa i nagroda dla dyrektora. Kędzierzynianie na uroczystej gali w Opolu

6

W Opolu wręczono regionalne nagrody i stypendia edukacyjne. 60 najlepszych uczniów otrzymało nagrody Prymus Opolszczyzny. W tym gronie jako jedyny z naszego powiatu znalazł się Karol Wilk, absolwent klasy o profilu technik mechatronik Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Nagrodę za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu i rozwoju edukacji otrzymał dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu, również jako jedyny z powiatu.

Nagrodę za najlepszą pracę naukową i tytuł Professora Opoliensis otrzymał profesor Uniwersytetu Opolskiego dr hab. Wiesław Szwast z Instytutu Informatyki. Wyróżnienia trafiły do prof. Ingi Lewandowskiej z Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie oraz dra Sebastiana Rutkowskiego z Katedry Fizjoterapii Klinicznej Politechniki Opolskiej.

Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura podkreśliła, że Regionalne Święto Edukacji to święto wyjątkowych ludzi. – Ci ludzie wierzą w to, że nauka jest piękna – mówiła.

6 KOMENTARZE

    • Gratulacje zarówno dla Prymusa, jak i Dyrektora. Jednakże Szanowna Redakcjo- należałoby uściślić przekazywane informacje- jedyny z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, ale w kategorii szkół średnich! Oprócz Karola, na uroczystej gali w Opolu nagrody „Prymus Opolszczyzny” odebrało również trzech innych Prymusów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy są uczniami szkół podstawowych.

  1. Komuchy nagrodzili swoich funkcjonariuszy? Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, to nie Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dlaczego nie otrzymał nagrody alby dyrektor tej szkoły, albo opiekun bezpośredni ucznia?

Skomentuj