Studenci seniorzy rozpoczęli edukacyjną przygodę. Inauguracja roku akademickiego w kozielskim UTW

1

Pełni energii, ambicji, radości i planów. To zaledwie kilka cech charakteryzujących studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”, którzy w tym roku inaugurację kolejnych miesięcy życia akademickiego połączyli ze świętowaniem jubileuszu powstania uczelni.

Na naukę nigdy nie jest za późno! Doskonale o tym wiedzą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”, którzy w tym roku świętują swój jubileusz. Od pięciu lat studenci UTW działający przy kozielskim domu kultury aktywnie spędzają rok akademicki. Początkowo było ich zaledwie 18, dziś w składzie studentów jest już 160 niezwykle ambitnych seniorów. Wspólnie tańczą, ćwiczą, uczą się języków obcych, ale to co najważniejsze, spędzają czas, łamiąc przy okazji stereotyp zamkniętego w domu seniora.

Wczoraj w kozielskim domu kultury odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego oraz odznaczenie absolwentów uczelni symbolicznymi sówkami, symbolem mądrości.

– To nasz ważny moment, otwarcie kolejnego roku studenckiego, ale też nasz jubileusz, czyli pięć lat naszej działalności. Wszyscy się dziwimy, jak szybko przeleciał ten czas i już za nami kilka lat. Pamiętajmy, aby czasu nie marnować w domu, należy przychodzić do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ponieważ mamy naprawdę bardzo dużo ciekawych zajęć i najfajniejsze imprezy okolicznościowe – mówi Teresa Bączkowska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”.

Podczas uroczystości seniorzy wysłuchali wyjątkowego recitalu związanego z rokiem Stanisława Moniuszki w wykonaniu Izabeli Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Wśród gości byli również Sabina Nowosielska, prezydent miasta, Robert Węgrzyn, radny sejmiku wojewódzkiego, Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego, Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele rady miasta.

1 KOMENTARZ

Skomentuj