Strefa grillowa za halą? 1,6 mln zł i 66 pomysłów, jak je wydać. Zadania z budżetu obywatelskiego

1
Plac zabaw dla psów już jest. Czy obok powstanie strefa grillowa wyłączona spod zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Decyzja należy do mieszkańców.

Miasteczko studenckie w Kędzierzynie-Koźlu? A może teren do gry w paintball? Znamy już listę zadań do realizacji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, która zostanie poddana pod głosowanie.

Pozytywną opinię otrzymało 66 propozycji. W poniedziałek, 26 lutego ruszą pierwsze głosowania w siedzibach rad osiedli. Od 9 marca głos będzie można oddać przez internet na stronie:

www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

Przejrzeliśmy wszystkie zgłoszone zadania. Łącznie było ich 80, po weryfikacji zostało 66. Nie brakuje ciekawych i czasami bardzo oryginalnych pomysłów.

Wśród propozycji jest na przykład budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Wyspiańskiego w Kłodnicy; stworzenie miasteczka studenckiego za halą sportową w Śródmieściu (możliwość grillowania w strefie wyłączonej z zakazu spożywania alkoholu); budowa łącznika dla rowerzystów między obwodnicą a ulicą Kozielską; stworzenie siedzisk przy muszli w parku nad Odrą w Koźlu, budowa przejazdu rowerowego pod wiaduktem na obwodnicy w Śródmieściu; fabryka piasku, zjeżdżalnia grawitacyjna, zjeżdżalnia linowa i trampoliny na placu zabaw przy ulicy Kośnego (osiedle Piastów); instalacja systemu odstraszaczy ptaków na dachach budynków w Koźlu; skatepark w Koźlu; teren do gry w paintball w Azotach, wiaty rowerowe w Azotach; zakup pawilonu cateringowego oraz ławek w Sławięcicach; organizacja występów komediowych w formule stand-up w Śródmieściu czy też zakup sprzętu noktowizyjnego dla OSP Sławięcice.

Głosowanie w siedzibach rad osiedli potrwa od 26 lutego do 7 marca, zawsze w godz. 16.-20. Jako pierwsi do urn będą mogli się udać mieszkańcy os. Azoty i Blachownia – 26 lutego. Po nich przyjdzie kolej na Cisową i Kłodnicę – 27 lutego oraz Kuźniczkę i Lenartowice – 28 lutego. W marcu swój głos będą mogli oddać mieszkańcy pozostałych osiedli: Miejsca Kłodnickiego i Piastów – 1 marca, Pogorzelca i Południa – 2 marca, Przyjaźni i Rogów – 5 marca, Sławięcic i Starego Miasta – 6 marca oraz Śródmieścia i Zachodu – 7 marca.

1 KOMENTARZ

Skomentuj