„Strażak” już w Miejscu Kłodnickim. Kolejna rzeźba koziołka trafiła do naszego miasta

6

Rodzinka sympatycznych rogaczy znów się powiększyła. Kolejny koziołek w naszym mieście zamieszkał w Miejscu Kłodnickim. Gotowy do akcji stanął na straży przed remizą OSP.

Strażak dumnie prezentuje się ubrany w hełm ściskając sikawkę. Od dzisiaj będzie nowym symbolem osiedla witającym druhów i wszystkich mieszkańców.

To kolejna rzeźba autorstwa Michała Misiaszka, artysty z Kędzierzyna-Koźla. Tak jak poprzednie nawiązuje ona do herbu miasta i charakteru osiedla, na którym się znajduje. Pierwsze trzy koziołki zamieszkały na wyremontowanym rynku w Koźlu. Szybko dołączyły do nich Siatkarz przy hali sportowej Azoty, Drwal w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Kłodnicy i Jadzia, która zadomowiła się na osiedlu Piastów. Przy wejściu do galerii handlowej „Odrzańskie Ogrody” znajdziemy koziołka z torbami na zakupy, a na pl. Jana Surzyckiego na Pogorzelcu spotkamy Powstańca. Z kolei na osiedlu Kuźniczka swoje podkowy przymierza Kowal, a Chemik eksperymentuje przed Domem Kultury „Lech” w Blachowni.

6 KOMENTARZE

Skomentuj