Strażacy ze Starego Koźla dziękują Radzie Sołeckiej za defibrylator. Teraz zbierają środki na dodatkowe wyposażenie

1

Ochotnicza Straż Pożarna ze Starego Koźla od kilku dni jest w posiadaniu defibrylatora. Na pomysł jego zakupu wpadli druhowie z tamtejszej jednostki.

– Środki na zakup defibrylatora wyłożyła Rada Sołecka Starego Koźla, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Sprzęt ten używany jest m.in. przy zasłabnięciach, ocenia rytm pracy serca i zwiększa szanse przeżycia przy zatrzymaniu krążenia – wyjaśnia prezes OSP Stare Koźle Dawid Rossa.

– Defibrylator ma służyć wszystkim mieszkańcom Starego Koźla, którzy w przyszłości w razie potrzeby będą mogli nawet samodzielnie skorzystać z tego urządzenia. Konieczny jest jednak jeszcze zakup specjalnej skrzynki, która pozwoli umieścić defibrylator na elewacji budynku straży pożarnej – dodaje Rafał Piekarz z OSP Stare Koźle.

Aby zakupić niezbędny sprzęt, strażacy prowadzą internetową zbiórkę pieniędzy. Wspierając naszą akcję możesz w przyszłości przyczynić się do uratowania komuś życia – tak strażacy zachęcają do wsparcia ich pomysłu.

https://zrzutka.pl/94nhte

Po zakończeniu epidemii kornowawirusa, strażacy planują też przeprowadzić szkolenia dla mieszkańców Starego Koźla z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatora.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj