Strażacy z Kędzierzyna-Koźla i okolic obchodzili swoje święto. Przed komendą odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

1

Na codzień niosą pomoc innym, nierzadko ryzykując przy tym własnym życiem. Od lat cieszą się niesłabnącym zaufaniem społecznym i sympatią ze strony mieszkańców. Strażacy z Kędzierzyna-Koźla i okolic obchodzili dzisiaj swoje święto.

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka odbyła się na placu przed Komendą Powiatową w Koźlu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta i powiatu, służb mundurowych oraz wójtowie gmin.

Komendant Powiatowy Piotr Dudek, w swoim wystąpieniu podziękował druhom za całoroczną pracę. W trakcie uroczystości wręczono również trzydzieści nominacji na wyższe stopnie i medale za długoletnią służbę. Oficjalnie przekazano samochody dla jednostek Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Ubiegłego roku, każdego dnia zastępy z naszych jednostek Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej podejmowały działania ratownicze na łączną liczbę 1629 zdarzeń, z czego zaledwie 285 to pożary. Szczęśliwie los oszczędził nam katastrofalnych zdarzeń, wobec których bylibyśmy bezradni. Codzienne zagrożenia weryfikowały naszą gotowość do działań – mówił w swoim przemówieniu st. bryg. mgr inż. Piotr Dudek.

1 KOMENTARZ

  1. Co na tym święcie robi ten różowy pisior? Czy ta kobieta nie zdaje sobie sprawy że kolor ten jest zarezerwowany dla małych księżniczek 🤣

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj