Strażacy usuwają skutki nawałnicy na terenie powiatu. Interweniowali już siedemnaście razy

14

Strażacy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego siedemnaście razy wyjeżdżali dziś do interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru i ulewnego deszczu.

Strażacy z Kędzierzyna-Koźla mają pełne ręce roboty z usuwaniem zagrożeń. Wiatr zrywał dachy z domów, a deszcz zalewał posesje. Największe straty odnotowano w gminach Polska Cerekiew i Cisek.

– Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W miejscowości Polska Cerekiew doszło do uszkodzenia części dachu budynku mieszkalnego o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. W miejscowości Łany doszło do uszkodzeń dachów na trzech obiektach: dwóch stodołach oraz pustostanie. W jednym przypadku zerwany dach stodoły uszkodził pojazd na sąsiedniej posesji – informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu oraz Stanowisko Kierowania OKW PSP w Opolu

Ponadto odnotowano jeden przypadek uszkodzonej linii energetycznej. Pozostałe zdarzenia to podtopienia budynków, dróg oraz przewrócone drzewa w wyniku silnego wiatru.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

14 KOMENTARZE

 1. Stodoły, rudery, dachy z patyków kryte byle czym. Nic dziwnego że przy pierwszym wietrze wszystko leci. Standard gorszy niż w Afryce. Tylko czemu Straż ma się zajmować sprzątaniem tego śmietnika?

 2. Dalej wycinanie drzewa które są naturalnym murem do zmniejszenia siły wiatru dalej betonujcie każdy skrawek ziemi by podnosić temperaturę.

   • Gdzie widzisz las ? Te kilka krzaków na których wiatr się rozpędza i jeśli typowo las nie jest dla Ciebie tłumikiem jego prędkości to lepiej się nie wypowiadaj bo chyba nigdy w czasie wietrznej pogody nie byłaś w lesie . Wystarczy wejść w głąb kilka metrów już jest inaczej

 3. Ludziska nie bredźcie że wycięcie pięciu drzew powoduje zerwanie dachu ze stodoły czy innego budynku. Niejednokrotnie to jeszcze drzewo którego nikt nie doglądał ląduje na inwentarzu czy budowlach. Wiatr to żywioł jak ogień i woda które są groźne, niebezpieczne i nie zawsze się uda przed nim uciec. A propos w lasach też wiatr potrafi wyrwać drzewa i to zdrowe z korzeniami. Tak przy okazji to jak najbardziej trzeba chronić lasy ale one nie uchronią przed silnym wiatrem.

 4. Dlaczego strażacy,do zerwanego dachu, jadą obwodnicą,przekraczając dozwoloną prędkość,na sygnale,środkiem drogi.
  Stwarzają niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi?
  Dlaczego nagminnie nadużywają sygnałów świetlnych i dźwiękowych?

 5. Dach można wymiecic? Ale dlaczego koniecznie znowu cała połac blach na czterech listewkach poskręcane, to powinno być ścigane z urzędu przez strażaków bo to oni sprzątają ten bałagan.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj