Strażacy przekazali szpitalowi w Koźlu swoje respiratory. Piękny i potrzebny gest

6

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak poinformował wszystkich wojewodów o gotowości bezpłatnego przekazania szpitalom respiratorów, jeśli będzie taka potrzeba.

Państwowa Straż Pożarna dysponuje 157 takimi urządzeniami w całym kraju. Na terenie województwa opolskiego w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej znajduje się 11 respiratorów.

25 marca 2020 roku na polecenie Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu, bryg. Piotr Dudek p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu przekazał na ręce Pana Jacka Mazura p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, 11 sztuk respiratorów.

Kędzierzyńsko-kozielski szpital zgodnie z decyzją Wojewody Opolskiego został przekształcony na jednoimienny szpital zakaźny. Przekazanie miało miejsce przed szpitalem z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

6 KOMENTARZE

  1. Mają rację że oddali i tak nikt nie umiał ich obsługiwać a do wypadków wzywają helikopter nieważne potrzebnie czy nie ,grunt że mogą brylować na zdjęciach z każdej akcji

    • Mój kolega strażak o mało nie zginął, jak drzewo spadło na wóz strażacki w czasie akcji. Zastanawiam się, jakie problemy z psychiką pchają takich osobników, jak ty”@obserwator” do takich komentarz. Pobryluj jeszcze trochę! Branice wzywają, a może Rybnik?

  2. Możesz zostać strazakiem i też pobrylowac. Nikt Ci nie broni. Może i czasami strażak na służbie sobie pośpi, poczyta, pogada z kolegami ale w sytuacjach kryzysowych idzie tam skąd wszyscy uciekają. Szacun. Choć lepiej gdyby nie były potrzebne

Skomentuj