Strażacy pomagają seniorom dostać się na szczepienie. Ostatnio podwieźli 100-letnią panią Otylię

6
Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego KOŹLE

Trwa ogólnopolska akcja szczepienia seniorów przeciwko Covid-19. Niestety wielu z nich ma trudności, aby dostać się do punktu, w którym zostanie podana im dawka. Na szczęście z pomocą przychodzą strażacy.

Ostatnio strażacy z Kędzierzyna-Koźla podwieźli do punktu szczepień 100-letnią panią Otylię, mieszkankę miasta.

„Realizowaliśmy kolejne dowozy osób na szczepienie. Mieliśmy przyjemność pomocy Pani Otylii 100-letniej mieszkanki naszego miasta, która otrzymała już drugą dawkę szczepionki.
Każdemu życzymy takiej energii i pogody ducha. Pani Otylii życzymy kolejnych 100 lat w zdrowiu i uśmiechu na twarzy” – przekazali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Oddziału Ratownictwa Wodnego Koźle.

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

  • Osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • Osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
  • Osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Zainteresowani mogą zgłosić potrzebę transportu podczas rejestracji na szczepienie za pośrednictwem infolinii 989, lub w ramach rejestracji online (przez e-Rejestrację). Także bezpośrednio w punkcie szczepień. Szczegółowe informacje na temat transportu na szczepienia dostępne są TUTAJ.

6 KOMENTARZE

  1. nie bardzo rozumiem jak można się chwalić tym że strażacy wożą seniorów na szczepienie i to nie wszystkich, ci bez orzeczenia jeżdżą autobusami czy taksówkami i państwo ma ich w d…, seniorzy są najbardziej narażeni i do nich wszystkich powinna przyjechać karetka ze szczepionką a nie strażacy, którzy mogą być zakażeni, przecież ich nikt nie bada przed każdym wyjazdem, młodzi, zdrowi, bezobjawowi, w transport każdej osoby zaangażowane kilku strażaków i jedno auto, jakby do każdego pojechała jedna ta sama karetka ze szczepionką to by się staruszkowie nie narażali łażąc po przychodniach między chorymi i byłoby taniej, jak się w każdym punkcie szczepi kilka osób dziennie to chyba mobilny zespół też jest w stanie to ogarnąć niestety logika nie jest zapisana w Narodowym Programie Szczepień…

  2. Wożą ich na eksperyment medyczny, okej jeśli taka ich wola, niech robią. Tylko dlaczego nie ma dwóch zdań konfliktu? Jest jedna narracja, co to za wolne media? Taka sama cenzura jak na tym smiesznym portalu. Za was też się wezmą spokojnie, nie będziecie potrzebni to was z utylizują jak i nas.

      • Zapoznaj się z tematem od każdej strony, ale jak nadal wierzysz w plandemie, ok twoja sprawa, ale serio jesteś mega ignorantem jeśli myślisz że to prawda i nawet mi ciebie nie szkoda, juz jesteś niewolnikiem nawet tego nie widząc. Kogo ja podżegam? Jeśli prawdą jest podżeganie to życzę Ci powodzenia :) i póki co to ty obrażasz kogoś innego.

Skomentuj