Strażacy ochotnicy zaprojektowali i zbudowali kabinę do dezynfekcji. Trafiła już do kozielskiego szpitala

0

Strażacy ochotnicy z Kazimierza przekazali kabinę do dezynfekcji szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu.

Kabina została wykonana przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu. Instalacja ma za zadanie dezynfekcję personelu medycznego.

Brakowało nam elementu, który podwyższa bezpieczeństwo personelu medycznego. Dzisiaj mamy przyjemność odbierać z rąk Ochotniczej Straży Pożarnej drugą kabinę, pierwszą otrzymaliśmy kilka tygodni temu. Od momentu, kiedy pierwsza kabina stanęła pod wiatą dla karetek pogotowia jest intensywnie używana. Nowa kabina mieści się w namiocie, stanowiącym zaplecze polowej izby przyjęć – relacjonuje Grzegorz Duszel, lekarz naczelny Szpitala Zespolonego.

Głównym elementem rozwiązania jest system zraszania rozpylający środek dezynfekcyjny za pomocą 16 dysz mgłowych zabudowanych po 8 sztuk z dwóch stron. Daje to optymalne warunki do „zabicia” wirusów, ponieważ osoba wchodząca jest cała pokryta środkiem dezynfekcyjnym.

Kolega, który pracuje w zawodowej straży zaproponował stworzenie przez nas kabiny. Mamy w szeregach osoby, które prowadzą swoje działalności związane ze spawalnictwem i hydrauliką. Własnymi siłami i środkami postanowiliśmy, że pomożemy. Wszyscy nasi druhowie brali udział w budowie kabiny, każdy dołożył swoją cegiełkę. Najważniejsze, że mogliśmy pomóc – opowiada Michał Żak, naczelnik jednostki OSP Kazimierz.

 

 

Skomentuj