Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się dziś na stadionie w Kłodnicy, gdzie odbywały się zawody sportowo-pożarnicze seniorów i drużyn młodzieżowych.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach miały do zaliczenia ćwiczenie bojowe oraz sztafetę (młodzież na dystansie 400 metrów, seniorzy 7 x 50 metrów z przeszkodami). Zespoły prezentowały się także podczas musztry. Wśród kobiet bezkonkurencyjne było OSP Miejsce Odrzańskie, którego reprezentantki zwyciężyły zarówno w kategorii młodzieżowej, jak i seniorskiej. Wśród mężczyzn wygrała drużyna OSP Miejsce Kłodnickie, a w kategorii młodzieżowej chłopięcej najlepsza była ekipa OSP Roszowicki Las. Sędzią głównym zawodów był brygadier Leszek Morkis.

W kategorii drużyn młodzieżowych klasyfikacja wyglądała następująco:

Dziewczyny

 1. OSP Miejsce Odrzańskie
 2. OSP Dziergowice
 3. OSP Roszowicki Las
 4. OSP Gierałtowice

Chłopcy

 1. OSP Roszowicki Las
 2. OSP Dziergowice
 3. OSP Maciowakrze
 4. OSP Długomiłowice
 5. OSP Mechnica-Kamionka
 6. OSP Sławięcice

W kategorii seniorów:

Kobiety

 1. OSP Miejsce Odrzańskie
 2. OSP Roszowicki Las
 3. OSP Miejsce Kłodnickie
 4. OSP Dziergowice
 5. OSP Pokrzywnica
 6. OSP Grudynia Wielka

Mężczyźni

 1. OSP Miejsce Kłodnickie
 2. OSP Grudynia Wielka
 3. OSP Roszowicki Las
 4. OSP Większyce
 5. OSP Dziergowice

Przeprowadzono też odrębną klasyfikację musztry. Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny OSP Miejsce Odrzańskie (seniorki i młodzieżowa kobiet), OSP Roszowicki Las (młodzieżowa chłopców) i OSP Większyce (seniorzy).

Miłym akcentem podczas zawodów było wręczenie nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych dla uczestników imprezy. Czek w imieniu marszałka województwa Andrzeja Buły wręczył radny województwa Andrzej Sałacki.

Skomentuj