Strażacy ochotnicy wysłani do pomocy w szpitalu. Transportowali sprzęt medyczny z Koźla do Kędzierzyna

7

Dowożą żywność osobom na kwarantannie, transportują środki dezynfekujące do szkół oraz urzędów, a także od wczoraj wspierają kędzierzyński szpital. Ochotnicze Straże Pożarne z Kędzierzyna-Koźla zaangażowały się w walkę z koronawirusem. 

Niemal wszystkie służby uczestniczą działaniach ukierunkowanych na walkę z epidemią. Dotyczy to także strażaków. Na wniosek prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej do pomocy w szpitalu przy ul. Judyma wysłani zostali strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

– Miasto udzieliło naszemu szpitalowi kolejnej pomocy, zgodnie z deklaracją prezydent Sabiny Nowosielskiej. Strażacy z miejskich OSP sprawnie przetransportowali sprzęt medyczny z ul. Roosevelta na ul. Judyma – przekazał rzecznik magistratu Piotr Pękala.

Przy ulicy Judyma mieszczą się oddziały pulmonologiczny i geriatryczny, organizowany jest też Punkt Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej.

– Jako, że schorzenia covidowe pozostawiają swój ślad na układzie oddechowym – więc ci pacjenci mogą wymagać dodatkowego leczenia pulmunologicznego – jest to także czas, kiedy schorzeń układu oddechowego może być więcej – dlatego ten oddział (pulmonologiczny) chcemy zabezpieczyć – podkreśla Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

7 KOMENTARZE

  1. Jak niedawno portal KK24 informował ,że od poniedziałku szpital kozielski tylko dla pacjentów z Covid czyli jak przed paroma miesiącami jednoimienny. Przecież ponad miesiąc temu wojewoda zapewniał ,że nie zabierze Nam szpitala. Były wskazane dwa miejsca Opole i Biała. Czemu nie budują szpitala tymczasowego jak w innych miastach tylko zabierają nam jedyną jednostkę leczniczą ? Oszukał Nas mieszkańców łobuz jeden. Tym samym zacznie się wymieranie mieszańców Kędzierzyna-Koźla na Covid oraz przez idiotyczną decyzje kłamcy na pozostałe choroby z powodu braku pomocy medycznej i szpitalnej. A przecież jest tutaj jest duży przemysł chemiczny ,spory węzeł drogowy ,a więc duże prawdopodobieństwo wypadków. Do tego nie zapominajmy jeszcze o innych chorobach m.in. kardiologicznych (choroby serca, wieńcowe, zawały) ,onkologicznych i neurologicznych (wylewy) bo tu czas ma duże znaczenie jeśli chodzi o leczenie. No ale to dzięki PIS-owi ,z którego wywodzi się wojewoda. No i p. Tudaj i Gisman czyli władza i nadzorujący szpitalem ? Cichutko sobie siedzą na stołkach biorąc pieniądze bo tylko tyle potrafią zamiast walczyć ! Zero odpowiedzialności za zdrowie i życie mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i powiatu…
    Aha – a gdzie są teraz : Radny Węgrzyn, Przewodniczący Rady Wiśniewski czy Senator Godyla ?

  2. Ty podpisany „Koźlanin” Ty się naprawdę marnujesz! Wal do tego tzw wojewody i przedstaw swoje racje, bo w tej chwili to on jest głównym decydentem tego bałaganu!

Skomentuj