Strażacy na terenie powstającej tłoczni gazu w lesie za osiedlem Piastów. Ćwiczenia z Gaz-System

2

We wtorek na terenie budowanej tłoczni gazu Gaz-System S.A w lesie za osiedlem Piastów odbyły się prezentacje na temat rozwoju sieci przemysłowych, bezpiecznej eksploatacji oraz komunikacji w sytuacji awaryjnej. 

Celem warsztatów było zaprezentowanie działań spółki na rzecz bezpieczeństwa sieci przemysłowej gazu ziemnego w Polsce. W trakcie warsztatów odbyła się prezentacja ćwiczeń służb straży pożarnej oraz wyspecjalizowanych służb firmy GAZ-SYSTEM. Strażacy zaprezentowali gaszenie symulowanego pożaru na terenie stacji gazowej.

2 KOMENTARZE

  1. Tak, piękne pokazy, Straż pokazuje swe umiejętności. Tylko czy dadzą sobie radę ? Przetoczę dwa przykłady 14 listopada 2014 rok Janków Przygrodzki i 26 stycznia Murowana Goślina. Co łączy oba zdarzenia ? Ogromny wybuch gazu z rozszczelnionego rurociągu. Ogromny słup ognia, wysoka temperatura i strawiona dookoła infrastruktura. Nikt tego nie gasił bo się nie dało tylko trzeba było czekać aż się resztki gazu wypalą.
    Jedynie co mogli gasić to palące się budynki parędziesiąt metrów dalej. Tu przepompownia gazu i rurociąg gazowy, dookoła las, w pobliżu osiedle, a po drugiej stronie kanału zakłady chemiczne.
    W Koźlu 6 czerwiec b. r. ul. Czerwińskiego ok. godziny 19 -stej wybuch gazu w budynku – zawalona część kondygnacji. Budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Proszę sobie porównać i zobaczyć w internecie również skutki przetoczone powyżej.
    Jak to kiedyś walnie …. Nie chcę tego przeżyć.

Skomentuj