Strażacy interweniowali w zakładach na Blachowni. Ujawniono zbiorniki z nieznaną substancją

9

We wtorek kilka minut po godzinie 9 jeden z przedsiębiorców pracujących na terenie zakładów w Blachowni ujawnił zbiorniki z nieznaną substancją. 

Na miejsce zostało zadysponowanych aż 11 zastępów straży pożarnej oraz policja. Strażacy zlokalizowali dwa kontenery. Specjalistyczna grupa chemiczna zabezpieczyła oraz przystąpiła do zbadania substancji. Okazały się to być odpady poprodukcyjne, które podczas rozszczelnienia zbiornika mogły stworzyć zagrożenie dla środowiska.

Strażacy zabezpieczyli zbiorniki. Pracujące na miejscu służby sprawdzają, kto przyczynił się do stworzenia zagrożenia. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

9 KOMENTARZE

 1. Takich niespodzianek jest pełno na zakładach.Niech ktoś się zainteresuje co znajduje się na miejscu starej koksowni jeden śmietnik zasypany piachem a po przeciwnej stronie znajduje się firma zajmująca się utylizacja różnego świństwa jeden smród i wszędzie siwo jak krusza i miela perfumy itp żadnych filtrów wszystko leci w powietrze. Zakład to jeden śmietnik nazwozili śmieci do segregacji firma padła a śmieci zostały posprzatane do krzaków niby zutylizowane

 2. 11 zastępów? Grubo. Z artykułu wynika że to się nie paliło nie wyciekało więc chyba nie było bezpośredniego zagrożenia aby takie siły dysponować.

  • mirek, i taki sarkazm mi się podoba.
   Z artykułu /krótkiej wzmianki/ bowiem niewiele wynika. Czy zbiorniki były ukryte w ziemi, czy leżały w krzakach schowane, a może stały sobie w miejscu widocznym?
   Tak przy okazji, czy w zakładach w Blachowni są kamery monitoringu terenu?

 3. Gtufxg polecam zaznajomić się że znaczeniem słowa zadysponowac.potem się wypowiadać na dany temat. Skoro to mamy wyjaśnione, przejdźmy do kolejnej rzeczy. Nie wiedzieli co to za substancją, jak szkodliwa może być,stąd tyle jednostek. Ucz się dalej, bo to ci potrzebne.

Skomentuj