Strażacy interweniowali w Ucieszkowie. Płonęła sadza w przewodzie kominowym

2

W sobotę w godzinach wieczornych, dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w budynku mieszkalnym w Ucieszkowie.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej. Strażacy potwierdzili pożar przewodu kominowego. Działania polegały na wygaszeniu pieca, założeniu sita kominowego oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną przewodu kominowego. Zlecony został przegląd kominiarski. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

– Główną przyczyną pożarów przewodów kominowych jest nagromadzenie sadzy w kominie. Często pożary sadzy spowodowane są zaniedbaniami przez użytkowników. Podstawowym i najważniejszym błędem jest brak czyszczenia przewodów kominowych. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się ze szczelin komina może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Poprzez pęknięcia może dostać się również dym oraz tlenek węgla. Bezpośrednim zagrożeniem jest rozprzestrzenienie się pożaru na pozostałe części budynku lub zatrucie mieszkańców – informują strażacy.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Ludziska przestańcie oszczędzać!!!! Czyszczenie komina kosztuje 20/30zl, a naprawa bądź budowa nowego od 20 tyś jeśli nie zapali się dach a w skrajnych wypadkach dom, sami policzcie co się bardziej opłaca.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj