Strażacki wóz z drabiną wycofany ze służby. Podczas testów w Inowrocławiu doszło do poważnej usterki

7

Z kędzierzyńsko-kozielskiej straży pożarnej zostaje wycofana autodrabina. Podczas testów w Inowrocławiu doszło do awarii wozu, która podczas prowadzonych działań mogłaby zakończyć się tragedią.

Jak przekazuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny. W wyniku zdarzenia żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń.

– Testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Tego typu samochód trafił w lutym 2021 roku do kędzierzyńsko-kozielskich strażaków. Z uzyskanych informacji wynika, że pojazd został już wycofany ze służby. W sytuacji prowadzenia działań, na miejsce zostanie skierowana autodrabina z sąsiedniego powiatu. Strażacy zapewniają, że obecna sytuacja nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców i poziom gotowości strażaków.

– W razie konieczności dysponowany jest sprzęt o takich samych parametrach lub zbliżonych do wycofanego sprzętu z sąsiednich powiatów. Poinformujemy o innych ustaleniach lub ewentualnych przesunięciach sprzętu, jeśli zostaną takie decyzje podjęte – przekazuje Komenda Wojewódzkia Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Zdjęcie: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

 

7 KOMENTARZE

  1. Rosenbauer to renomowany producent pojazdów gaśniczych i specjalnych dla pożarnictwa i ratownictwa. A tu taka chryja. I co dalej ? Czy będzie nowa autodrabina o tych samych parametrach lub lepsza czy ta sama tyle że po naprawie ? A co ze starsza autodrabiną ? Kędzierzyn-Koźle drugie miasto w województwie bez takiego sprzętu to jak człowiek bez rąk. Tłumaczenie wojewodztwa to mydlenie oczu że nadal jest zachowane bezpieczeństwo. Aby mogła przyjechać z sąsiedniego powiatu inna autodrabina trzeba czasu a jak go jest niewiele ?
    Rząd teraz powinien to naprawić bo to oni zakupili owy sprzęt.

  2. Inowrocław – miasto zarządzane przez Brejzę seniora, przypadek?
    Ojciec i syn mają mocno na pieńku z PiS. Syna podsłuchiwano izraelskim Pegasusem by wiedzieć co robi w toalecie lub w łóżku. Zawiało Wąsikowi nudą, bo robił to z żoną, a wiemy, że Wąsik lubi chłopców podobnie jak ciepły Jarosław.

    Jak wiemy PiS nie lubi miast jak KK bo nie jest to jeszcze miasto zarządzane przez PiS ( partię, która ukochało sobie wolność, demokrację, przestrzeganie prawa ). A jak sami tu piszecie jest rozpiździel, rozkradanie majątku, nieudolność, zatrucie środowiska, patologia na każdym rogu ulicy. WY to piszecie bo WY w tym mieście jesteście na co dzień, ja z miękkiego brukselskiego fotela nie wszystko widzę, chyba, że jestem na delegacji w KK.

    Gdy KK przejdzie na jasną stronę mocy i zjednoczy się z Peczkisem, PiS, Porowską to dopiero wtedy drabiny nie będą się łamać. A tak, w mieście nie może teraz wystąpić pożar na piętrach, bo nie będzie jak ewakuować ofiar. A sami pamiętacie jak płonęły wierze World Trade Center, w każdej chwili arabski terrorysta może zaatakować kraj, w którym królem jest Jezus a królową dziewica.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj