Straż Miejska wprowadza dzielnicowych. Funkcjonariusze dostali przydziały na dziewięć rejonów

23

Weszły w życie istotne zmiany dotyczące pracy Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zostało podzielone na dziewięć rejonów, do których przydzielono konkretnych funkcjonariuszy. Ma to sprawić, żeby mieszkańcy znali swoich strażników i wiedzieli, z kim się kontaktować.

W razie potrzeby wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 986 i prosić o rozmowę z konkretnym funkcjonariuszem, który prowadzi interwencję i odpowiada za dany rejon. Gdyby był nieobecny to skontaktuje się w najbliższym terminie. Jeśli sytuacja wymagałaby natychmiastowej reakcji to należy zgłosić ją bezpośrednio dyżurnemu.

Miejskie osiedla skomasowano w następujące rejony: Zachód – Rogi, Stare Miasto – Południe, Kłodnica, Pogorzelec, Śródmieście, Azoty – os. Piastów, Blachownia – os. Przyjaźni, Sławięcice – Miejsce Kłodnickie, Cisowa – Lenartowice – Kuźniczka.

23 KOMENTARZE

 1. Przy takim stanie etatowym Straży Miejskiej to niezrozumiałe rozwiązanie. Strażnicy pracujący w terenie praktycznie cały czas w terenie dzielą na patrol i interwencje na terenie całego miasta, których jest naprawdę sporo. Wątpię czy pozwoli to na efektywną pracę w przydzielonej dzielnicy. Poza tym strażnicy pełnią służbę w dwuosobowych patrolach co nijak się ma do istoty pracy dzielnicowego. Poza tym istnieje instytucja dzielnicowego Policji, po co więc dublować funkcje. Przeciętny mieszkaniec nie jest w stanie rozróżnić obowiązków SM i Policji. Lepszy efekt dałaby ścisła współpraca Komendanta SM z kierownikami rewirów dzielnicowych Policji, wymiana i koordynacja zadań. Obawiam się, że ten ruch to taka fikcja i medialna pokazówka.

 2. zacznijcie chodzić po ludziskach sprawdzać czym palą np kłodnica – przecież tam codziennie jest mgła , na piastowskiej śmierdzi w nocy jakby krematorium tu było

 3. Reformować trzeba z głową, a nie dla samego reformowania. Zgadzam się z Bartkiem, te zmiany nic nie dadzą, jeśli nie pogorszą efektów pracy Straży Miejskiej. Ale spokojnie, proponuję by KK24 za 3miesiące zapytała Pana Komendanta o wymierne efekty tej reformy i mieszkańców jak zmiany oceniają. Ciekaw jestem jak to wyjdzie w tzw praniu.

  • Zależy kogo z mieszkańców zapytają. Sądzę, że gdyby zapytali Ciebie, to udzielił byś oceny negatywnej.
   Wiemy to obydwaj już teraz, prawda?

   • Dlaczego ? jeżeli dzięki temu zabiegowi zmniejszy się spalanie śmieci, ograniczy wandalizm i poprawi kulturę parkowania to wystawię piątkę.

 4. Kpiny z mieszkańców ! zamiast to zlikwidować …{ ktoś wie ile to rocznie kosztuje ??? } będą tworzyć nowe etaty. Muszą mieć dobre układy w ratuszu.Zmienię zdanie jak pochwalą się działalnością i sukcesami….

 5. Straż Miejska jest zbyt zbiurokratyzowaną instytucją pracującą od 7-ej do 15-ej. Opróćz wystawiania mandatów za złe parkowanie czy , że pies narobił… Poprostu nie spełniają swych obowiązków.
  Chce również przypomnieć, że w ubiegłym roku Pani Prezydent Nowoisielska podpisała z komentantem Policji
  uwowę o zwiększeniu patroli. W ciągu dnia Policjantów jest mnóstwo. Natomiast od 22-ej do 6-ej jeden czy dwa patrole na cały obszar miejski. To kpina ! Dzielnicowy S.M. ? To jakiś makabryczny żart ?
  Przecież w Policji również są dzielnicowi. I oni nie mają czasu zajmować się sprawami ludności na danej dzielnicy , gdyż są zajęci normalną pracą patrolową czy interwencyjną. Jak reszta inni funkcjonariusze Policji.
  Zresztą zauważam ,że dzieje się coś nie dobrego w naszym kraju, a tym bardziej w mieście. Coraz bardziej parszywieją instytucje, które powinne działać na rzecz społeczeństwa (na ich bezpieczeństwo).
  Samo społeczeństwo też nie lepsze co widać w naszym mieście…

 6. Wlaciwie to nie ma dla nich zajecia,w Prudniku otworzyli zmiane popoludniowo-wieczorna ,to siedza w” twierdzy” i tyle ich widac!🏰

 7. Kochani Mieszkańcy. Pan komendant robi co może… Zależy mu na zdrowym i dostatnim bycie kędzierzyniano-koźlaków. Wprowadzenie funkcyjnych do poszczególnych osiedli pozwoli na weryfikowanie mu ich pracy. Oczywiście są różne osiedla, te bardziej zasmrodzone i te, w których prawdopodobieństwo spalania odpadów w piecach jest mniejsze, ale sama idea jest dobra. Myślę, że dzielnicowi policji nie garną się do dyscyplinowania podmiotów, które dopuszczają się wykroczeń związanych z porządkiem lub ochroną środowiska. Moim zdaniem powinni zająć się przestępstwami w zakresie zagrożeń zdrowiu, życiu, mieniu, a dzielnicowi straży miejskiej powinni pilnować porządku i właśnie tego co nas wszystkich w tym czasie nurtuje, dbałości o powietrze, które wdychamy. Wiem, że kontrole kotłowni są prowadzone na bieżąco, kwestia wyedukowania społeczeństwa powinna być zadaniem też innych instytucji. Osobiście uważam, że nasza straż miejska powinna bardziej zaangażować się w spotkania z mieszkańcami, na których będą prowadzone wykłady profilaktyczne w zakresie dbałości o środowisko…

  • Zakres obowiązków Policji i Straży Miejskiej regulują odpowiednie przepisy prawne. Dopóki ewentualnie nie zostaną zmienione te przepisy to do nich, obydwie instytucje muszą obowiązkowo stosować się.

 8. Co Wy tu piszecie że dzielnicowy że to że tamto czy nie widzicie że tu chodzi o kablowanie ( zwiększenie donoszenia) robienie z mieszkańców donosicieli bo samym Strażakom Miejskim czy też Policji się nie chce chodzić czy dochodzić prawdy przyczyny by ukarać. Czyli donos jedziemy i kasujemy A co do patroli mieszanych to policja nie chce mieć nic wspólnego z SM . Amen

 9. Panie Komendancie, jak jeden dzielnicowy Straży Miejskiej jest w stanie skutecznie obsłużyć tak ogromne osiedla jak Pogorzelec, czy Śródmieście, nie wspominając o Piastach z Azotami ? Obawiam się, że komuś zabrakło wyobraźni, ale cóż czasem by coś zrozumieć trzeba się sparzyć.

 10. Do Administratora, czy można opublikować na kk24 nazwiska dzielnicowych Straży Miejskiej z podaniem rejonu i numeru telefonu tak jak to jest podawane przez Policję ?

 11. A po co mi jakiś dzielnicowy strażnik. Mają reagować na zgłoszenia i tyle. Mnie to nie obchodzi czy Maliniak czy Budyniowski, liczyć ma się skuteczność i szybkość. A tu ani jednego ani drugiego.

 12. Tym idiotycznym pomysłem powinna się zainteresować Nowosielska, przecież ona nadzoruje Straż Miejską, nie powinna pozwalać Komendasntowi na takie bezsensowne pomysły.

 13. Totalna kompromitacja Komendanta SM ten pomysł. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta tłumaczył,że ma dużo wakatów, a patrole,które rozpoczynają rano, czy po popołudniu mają od razu kilka interwencji i na nic czasu. Po co więc ta fikcja z tymi dzielnicowymi ?

 14. Kiedy w końcu zrobią kogoś odpowiedzialnego za działanie systemu ppoż.w naszym szpitalu,może trzeba przeszkolić personel albo wymienić przestarzałą centrale aby strażacy nie blokowali niepotrzebnie szpitala i miasta ,nie wspomnę o kosztach.paranoja!!!

Skomentuj