Straż miejska przeprowadzi się na Zachód. Funkcjonariusze będą mieli więcej przestrzeni

1
Budynek, do którego przeprowadzi się straż miejska.

Jeszcze w tym roku strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla wyprowadzą się do nowej siedziby. Oficynę przy urzędzie miasta mundurowi zamienią na budynek przy ulicy Piastowskiej.

Przenosiny mają bezpośredni związek z planowaną budową monitoringu miejskiego, która ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, ale nie tylko. Strażnicy od lat narzekali na ciasnotę i zły stan techniczny ich obecnej siedziby. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie będą mogli odetchnąć z ulgą.

– Planujemy przeprowadzkę na ulicę Piastowską 51, do opuszczonego budynku, w którym kiedyś znajdowała się siedziba MZBK. W obecnej siedzibie już teraz robi się ciasno, a przed nami uruchomienie sieci monitoringu i będziemy musieli wygospodarować specjalne pomieszczenie dla funkcjonariuszy pełniących przy nim dyżury – opowiada Grzegorz Grzesik, komendant straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Do nowej siedziby strażnicy przeniosą się po wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych i remontowych. W pomieszczeniu do nadzorowania systemu monitoringu miejskiego znajdzie się pięć 55-calowych monitorów, przed którymi całodobowo dyżurować będą dwie osoby.

Przeprowadzka najprawdopodobniej oznacza porzucenie planów remontu oficyny przy głównym budynku urzędu miasta. Jeszcze kilka miesięcy temu magistrat bardzo poważnie przymierzał się do jej przebudowy. Dużą przeszkodą w remoncie okazała się jednak konieczność uzgadniania z konserwatorem zabytków, który sprawuje pieczę nad budynkiem.

Obecna siedziba straży miejskiej.
Obecna siedziba straży miejskiej.

1 KOMENTARZ

Skomentuj