„Strategia Opolskie 2030” – trwają konsultacje projektu strategii rozwoju województwa opolskiego

3

Marszałek Andrzej Buła wraz z Zarządem Województwa Opolskiego zapraszają mieszkańców województwa do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego Opolskie 2030 wraz z jego prognozą oddziaływania na środowisko. Konsultacje trwają do 30 kwietnia br.

Po co nam strategia?

Strategia służy temu, by efektywnie i z korzyścią dla mieszkańców zarządzać regionem. Piszemy w niej, jak żyjemy teraz i jakie mamy aspiracje i plany na przyszłość. Wskazujemy, co może nam i naszym bliskim zagrażać, ale także – jakie są szanse na lepsze jutro dla nas i naszych rodzin.

Dzięki dobremu planowaniu wiele udało nam się osiągnąć do tej pory. Województwo opolskie to dziś region, z którego możemy być dumni. W ogólnopolskich badaniach nasi mieszkańcy wysoko oceniają warunki życia na Opolszczyźnie i w swoich miejscowościach.

Teraz przed nami szansa na realizację kolejnych projektów i na kolejny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej, ale także na pieniądze rządowe. Jednym z warunków, by móc z nich korzystać, jest dobre zaplanowanie działań na najbliższe lata.

Cele strategiczne i operacyjne Strategii Opolskie 2030

W jakim kierunku chcemy podążać?

Chcemy dalszego rozwoju regionu i bezpieczeństwa mieszkańców – od poczucia stabilizacji w życiu zawodowym, przez łatwy i szybki dostęp do usług zdrowotnych, po prawo do oddychania czystym powietrzem. Stawiamy na dalszą poprawę jakości edukacji, coraz większą konkurencyjność przedsiębiorstw zapewniających dobre warunki pracy oraz nowoczesne usługi.

Konsultacje społeczne

To, co uda nam się wspólnie osiągnąć, zostawimy naszym dzieciom i wnukom. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach projektu strategii rozwoju województwa opolskiego. Na Wasze uwagi i wnioski czekamy do 30 kwietnia br.

Wszystkie informacje na temat Strategii – w tym tekst dokumentu i formularz zgłaszania uwag – znajdują się pod linkiem:

https://www.opolskie.pl/2021/03/strategia-opolskie-2030/

Zapraszamy do udziału w konsultacjach!

Zarząd Województwa Opolskiego

Materiał partnera

3 KOMENTARZE

  1. Cytat : ” …. Dzięki dobremu planowaniu wiele udało nam się osiągnąć do tej pory. Województwo opolskie to dziś region, z którego możemy być dumni. W ogólnopolskich badaniach nasi mieszkańcy wysoko oceniają warunki życia na Opolszczyźnie i w swoich miejscowościach. …” Nooo większych bzdur nie słyszałem. Co do tej pory osiągnięto ? Z czego mamy być dumni ? Gdzie i kiedy ktoś pytał ludność jak im się tu mieszka ? Idźmy dalej. Kolejny cytat : ” …. Teraz przed nami szansa na realizację kolejnych projektów i na kolejny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej, ale także na pieniądze rządowe … ” To znaczy że mało się nachapali i trzeba jeszcze. Kolejny cytat : ” …. Chcemy dalszego rozwoju regionu i bezpieczeństwa mieszkańców – od poczucia stabilizacji w życiu zawodowym, przez łatwy i szybki dostęp do usług zdrowotnych, po prawo do oddychania czystym powietrzem. Stawiamy na dalszą poprawę jakości edukacji, coraz większą konkurencyjność przedsiębiorstw zapewniających dobre warunki pracy oraz nowoczesne usługi….” Chcieć można dużo lecz co zrobiono przez te trzydzieści lat. Brak bezpieczeństwa i stabilizacji zawodowych – czyli brak nowych miejsc pracy, a te co są to za głodową płacę. Teraz jest bardzo szybki dostęp do służby zdrowia ,a zwłaszcza do szpitala. O czystym powietrzu czy edukacji szkoda gadać. Jednym słowem stek bzdur.
    Tylko frajerzy w to uwierzą.

Skomentuj