Strajk nauczycieli zawieszony! Po weekendzie uczniowie wracają do szkoły

22

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił zawieszenie strajku od najbliższej soboty. Nauczyciele protestowali od 8 kwietnia. To oznacza, że po majówce uczniowie wreszcie wrócą do szkół.

W Kędzierzynie-Koźlu zajęcia lekcyjne nie odbywały się we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Protestowały też prawie wszystkie przedszkola, choć w ostatnim czasie kolejne placówki wracały do normalnej pracy.

Zawieszenie strajku na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, jednocześnie zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego, któremu „dał czas do września” na przedstawienie rozwiązań.

Jednocześnie trwają prace nad ustawą będącą reakcją rządu na strajk – nowe przepisy pozwolą sklasyfikować uczniów dyrektorowi szkoły lub nauczycielowi wskazanemu przez samorząd, gdyby procedury nie zrealizowały rady pedagogiczne, aby umożliwić maturzystom podejście do egzaminu.

22 KOMENTARZE

 1. No jasne! Zaczyna się sezon darmowych wycieczek, obozów i kolonii – gdzie można nieźle zarobić i pobyć w ciekawym miejscu, „zielonych szkół”, za które zapłacą rodzice uczniów i wiele innych atrakcji. Nieroby w swoim żywiole

 2. Autorytet nauczyciela i tak został stracony. Teraz uczniowie będą mogli strajkować jak nie będą chcieli pisać sprawdzianu…bo przecież nauczyciele pokazali że jak się coś chce to wystarczy potupać nóżkami, zaśpiewać piosenkę i mają Nam dać co My chcemy.

 3. Broniarz dał czas Morawieckiemu do września! DOBRE SOBIE😀 Ale jaja, ale jaja😂

  Dać to ty se możesz mordę do pralni! POd warunkiem, że przyjmą. Bo z tego co wiem, to CZERWONEJ BUŹKI tak szybko nie da się wyprać😀

  We wrześniu, to kochanieki CO NAJMNIEJ POŁOWA twoich CZERWONYCH nauczycieli będzie już POza szkolnictwem!!!😂

  A DLACZEGO?? To wkrótce się dowiesz CZERWONY PAJĄKU 😀
  Sorry, ale TAKI mamy klimat- jak mówi prześwietna Bieńkowska z Platformy 😀😂😀

 4. Ha ha, to było do przewidzenia, nauczyciele przez pana Broniarza zostali zrobieni w bambuko, i to porządnie, puścił ich dosłownie z torbami. Całe szczęście że rząd zdał egzamin, i matury się odbędą bez problemu.

 5. No i rząd fajnie nauczycieli postawił do pionu. Nic nie ugrali, dostaną prawdopodobnie mniejsze wypłaty za okres strajku i jeszcze spora część społeczeństwa krytycznie ocenia strajk. Teraz jeszcze tak prawo zmienią że nauczyciel nie będzie potrzebny do klasyfikacji uczniów. Szybko im się strajku odechce jak zobaczą kilka stówek mniej na koncie. W wrześniu wezmą 300 zł podwyżki z pocałowaniem dłoni. Poza tym kogo przez najbliższy czas obchodzą nauczyciele jeśli są wakacje.

 6. Ha, ha, ha. Śmiech na sali. I co towarzysze, znowu kicha. Teraz pretensje do Broniarza i pusi, że wasze wypłaty będą w maju cieniutkie. Co dla was zrobili, co wywalczyli? Nic! Tylko ironię. Tylko ironię.

 7. To się tak musiało skończyć, jak do szachów zasiadł amator (Broniarz i spółka) z arcymistrzem (nieposiadający konta wielbiciel kotów). Jednak są pewne korzyści tej sytuacji. Odsiano ziarno od plew.

 8. Ratlerki pisowskie w akcji, zdania sklecic nie potrafi ale eksprtem jest od fszystkiego. A normalni w pracy i nie maja czasu na glupoty, zostaje nam utrzymywanie powyzszych beneficjentow forumowych.

 9. Szkoda, że nauczyciele nie strajkują dłużej. POparcie dla KE leci w dół, więc Schetyna kazał Broniarzowi wywiesić białą flagę. A teraz mają cztery miesiące na leczenie ran. Do września to rząd przygotuje taką ustawę, że Broniarz będzie prosił o łagodny wymiar kary za ten bałagan oświatowy!

 10. Brawo PIS. Rozegraliście to po mistrzowsku.
  Nawet nie chcieli bardzo dobrych propozycji Zalewskiej.
  Pozostali z ręką w nocniku.
  Brawo.

 11. Rodzice! Wymagajcie rachunków za korepetycje udzielane waszym dzieciom!
  Nauczyciele chcą godnie żyć? Niech mają godność i niech zaczną się rozliczać ze skarbówką ze swoich lewych dochodów! Żądajmy od nich takiego nauczania naszych dzieci, które wyeliminuje konieczność douczania na korepetycjach.
  Przekazujcie ten apel innym rodzicom, niech to będzie nasza zorganizowana reakcja na strajk nauczycieli.

 12. W necie krąży filmik sprzed kilku dni, pokazujący REAKCJĘ nauczycieli w jakiejś szkole w CZERWONEJ Łodzi.
  Wtedy dowiedzieli się, że dalej będą strajkować, a dochodząc swoich roszczeń – NA MAXA DOKOPIĄ maturzystom😠

  Takiego szału radości to DAWNO nie widziałem, a takiego popisu CHAMSTWA, to mogą pozazdrościć tym „nauczycielom” najgorsze PRYMITYWY.

  Nazwać TYCH „nauczycieli” bydłem ….. byłoby obrażaniem bydła😕

  Nie wiem jak to w szczegółach wyglądało w KK, ale słyszę że CZERWONE buractwo skupione wokół pani Pusi – ma podobne zapędy- URĄGAJĄCE powołaniu i zawodowi nauczyciela😕

  Jeżeli tak jest to (jak cały czas piszę), WON!! WOOOOOOOOOOON !!!!!!😠😠😠😠😠

  I cieszcie się BURAKI, że Kaczafii chce Wam przygotować MIĘKKIE lądowanie😉😀

 13. Gdzie jest Pusia, gdzie jest? Pusia gdzie jesteś? Pokaż się nauczycielom, powiedz im coś na pociechę, zmęczonym, upokorzonym i poszkodowanym. Pytają czy Pusia ma potrącenia za okres strajku, bo jak mówią to też z głosiła, że strajkuje i nie podpisywała arkuszy organizacyjnych. Pusia, Pusia jak teraz wobec ciała pedagogicznego ZNP wyglądasz, jak?

 14. Nauczyciele umieją liczyć. Ta zabawa im się po prostu nie opłacała.
  Ale ja z uporem maniaka wracam do art. 30 KN.
  Jak co roku i w roku 2019 MEN określił średnie zarobki brutto.
  I np. dla nauczycieli dyplomowanych jest to 5600. Jeżeli w naszej gminie nie osiągną
  tej średniej to do 31 stycznia wszystkim dyplomowanym trzeba tę różnicę x 12 wyrównać.
  Artykuł jest idiotyczny bo wszyscy dostaną tyle samo (i ten co miał 4000 i ten co miał 8000).
  Gmina nie chcąc za darmo płacić rezerwuje pewną liczbę nadgodzin i w ten sposób unika wypłacania tzw. 14-tej pensji.
  Apel do naszych związkowców. „Zmuście” dyrektorów szkół aby przydzielali nadgodziny równomiernie wszystkim chętnym, a w pierwszej kolejności tym z krótszym stażem (bo mają mniejszą wysługę).

 15. Gmina ta najbardziej na południe powiatu.
  W 2017 na 52 etaty nauczycieli dyplomowanych wydatki poniesione przez organ prowadzący na ich wynagrodzenia 3 451 978 zł. Średni roczny zarobek brutto na etat 66 384 zł.

 16. Do @smutna. Nie smuć się tak, będzie dobrze😀

  Pralnia BRUDNYCH PIENIĘDZY pt. Fundacja „Otwarty Dialog” (wice szefunia Kramka), wyprała w samej TYLKO Szkocji ponad 11 milionów funtów!!!
  A skoro CZERWONE nauczycielstwo wcielało w życie (jak mawia BOLSZEWIA) instrukcje Kramka, to coś im ten Kramek chyba odpali z tej pralni😕

  A nawiasem mówiąc, to „w życie fajnie się WCIELA” 😀 Radzę spróbować na łonie natury – ale przed żniwami😉

  Reasumując. Jest charaszo, a budiet OCZEŃ CHARASZO !!!!😀😉 Siemanko😉

Skomentuj