Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle zaprasza na wykład o Żołnierzach Wyklętych

25

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle włącza się w organizację Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z inicjatywy stowarzyszenia 3 marca odbędzie się wykład Ojca Roberta Wawrzenieckiego pt. „Młodzieżowy Ośrodek Szkoleniowy w Sławięcicach – czyje zwycięstwo i czyja porażka”.

„Komuniści kontra Żołnierze Niepodległej. Walka, która trwa do dziś”. To próba odpowiedzi na trudne pytania o drogi, jakie obierali młodzi ludzie po ogłoszeniu oficjalnego zakończenia II wojny światowej. Dla wielu walka trwała o wiele dłużej. Do dziś trwają spory czy szkoły powstałe w tamtych czasach miały faktycznie służyć pracy u podstaw czy jednak komunistycznej indoktrynacji.

Wykład odbędzie się 3 marca o godzina 16.00 w salce katechetycznej przy parafii św. Eugeniusza de Mazenod. Z kolei o 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza za Żołnierzy Wyklętych z udziałem sztandaru wojska Polskiego, AK, Solidarności, stowarzyszenia Kresowian oraz szkół. Po mszy uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego.

25 KOMENTARZE

 1. A czy w trakcie wykładu pokażą film pt. „Zakątki zapomniane przez Pana Boga”? Ach, nie, przecież IPN zakazał pokazywania tego filmu w Polsce. Taka współczesna cenzura… bo przecież nie można źle mówić o mordercy „ogniu” (celowo małą literą), bo to przecież polski bohater! A o zbrodniarzu wyklętym „burym” (również celowo mała literą) będzie?. Oj, przecież to kolejny bohater, zwłaszcza dla cudownej brunatnej młodzieży z onr.

  • Dokładnie, qwerty, ale kto dziś jeszcze samodzielnie myśli. Duzi chłopcy i ich wojenki. Dobrze, że to za długo nie trwało, a wypromowano na celebrytów tylko kilku wojaków z krzaków😁

  • skoro taki z ciebie miłośnik filmów,sowiecki pachołku polecam chociażby „Generał Nil” i „Przesłuchanie” Bugajskiego

   • Właśnie o to chodzi, żeby nie wrzucać do jednego wora zwanego „żołnierzami wyklętymi” Nila czy Pileckiego razem z bandziorami typu ogień czy bury. Wskazane przez ciebie filmy znam. I w swojej wypowiedzi nie obrażam nikogo, więc epitety w stylu „sowiecki pachołku” zachowaj dla swoich nielicznych znajomych. Życzę ci nieco szerszych horyzontów niż tylko takich ograniczonych wywodami Ziemkiewicza itp.

 2. A czy Andrzej W. pojawi się aby opowiedzieć o swoim wkładzie w temat przewodni ostatniej konferencji u papaieża?

 3. Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle włącza się w organizację Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Tematy zastępcze jak za komuny Polska zadłużona po uszy ludzią nie starcza na dostatnie życie ale mamy. Narodowy Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych .

 4. Niech nikt już nie śmie nigdy w jakikolwiek sposób obrazić tamtych ludzi. Ten, kto to robi, okrywa się wieczną hańbą. Mam nadzieję, że Polska będzie zawsze o tym pamiętała – mówił prezydent Andrzej Duda

  • te, trypuła: W hołdzie pomordowanym przez Oddział PAS NZW kpt. Romualda Rajsa ps. »Bury« taki pomnik stoi w Polsce.

 5. Czyli z pełnym zacięciem, zadęciem, sztandarami i ojcem gadułą się odbędzie.
  A nie podano czy będzie też obecna w kuferku ziemia z pól bitewnych.Bo to też jest b.ważne, by była.

  • Akurat to, co piszesz, jest zupełnie nie na temat. Ale skoro już jesteśmy przy rzekomych TW – jakie to szczęście, że TW Balbina trzyma na pulsie swoją kaczą łapę:))

   • @qwerty…akurat na temat.. Dzięki PO mamy kraj rozgrabiony a majątek wyprzedany Niemcom.. A Dla ciebie to Hrabia Ziemkiewicz gdyby nie tacy jak on dalej byś mydkal że Wałęsa to bohater a jaki koń to każdy widzi pl… Na zdrajców typu Oscar bolek alek olin

    • Przecież ty nawet w Polsce nie mieszkasz, powtarzasz tylko przekazy dnia od dewelopera z Nowogrodzkiej i jego eunuchów. Hrabia Ziemkiewicz? Ha ha ha! Nie wiem, jak go nazywają na twoim OZ, ale dla mnie to co najwyżej „mniej niż zero” Ziemkiewicz.

 6. Znajdz se chlopie kobietę ,hobby swiat bedzie dla ciebie piękniejszy.Siedzisz tylko przy KK24 cały dzien i tworzysz swój gorszy świat. Albo wróć do Polski i nie pier…..

 7. IPN o Rajsie (burym) – Informacja o ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi w sprawie pozbawienia życia 79 osób – mieszkańców powiatu Bielsk Podlaski w tym 30 osób tzw. furmanów w lesie koło Puchał Starych, dokonanych w okresie od dnia 29 stycznia 1946r. do dnia 2 lutego 1946
  Cyt. […Nie kwestionując idei walki o niepodległość Polski prowadzonej przez organizacje sprzeciwiające się narzuconej władzy, do których należy zaliczyć Narodowe Zjednoczenie Wojskowe należy stanowczo stwierdzić, iż zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego…

 8. Widać że sporo osób JEST WŚCIEKŁYCH ,gdy przypomina się osiągnięcia i sukcesy CZERWONEGO KATA 😕 i CZERWONYCH PAJĄKÓW.

  Czyżby sentymenty i POwiązania RODZINNE, niektórych mieszkańców kk aż tak uwierały?😕

  • Żołnierz wyklęty, w ziemiance zamknięty, walczył bardzo twardo, do cywili hardo. Z radziecką swołoczą już nie z taką mocą. Przecież mieli karabiny, jeszcze by go zastrzelili.

Skomentuj