Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle kwestuje pod miejskimi cmentarzami

16

Podobnie jak w poprzednich latach, członkowie stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle kwestują pod bramami kędzierzyńsko-kozielskich nekropolii. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na renowację mogił polskich Bohaterów, m. in. żołnierzy Armii Krajowej, Powstańców Śląskich i Warszawskich. Wolontariuszy spotkać można będzie przed cmentarzami na Kuźniczce, w Koźlu i Kłodnicy.

16 KOMENTARZE

 1. Fragment z powyższego artykułu:[….. Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle kwestują pod bramami kędzierzyńsko-kozielskich nekropolii. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na renowację mogił polskich Bohaterów, m. in. żołnierzy Armii Krajowej, Powstańców Śląskich i Warszawskich. …. ]
  Ciekawi mnie jakich bohaterów ? Bo ostatnimi czasy bohaterów kreują nam politycy. Tak samo jak patriotyzm gdzie znaczenie tego słowa już dawno mija się z prawdą…..

 2. Z całym szacunkiem – w ostatnim czasie przymiotnik „patriotyczny /a/e” kojarzy mi się wyłącznie z homofobią, średniowieczem i przemocą.
  Dewaluacja postępuje…

 3. Patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów i ostatnimi czasy zostało to pomieszane z narodowym socjalizmem i innymi brzydkimi skojarzeniami z niechlubnej historii Europy
  A jak to się kończyło , to wiemy i pamiętamy !

 4. Zastanawia mnie dlaczego pod artykułem o takiej akcji nie ma ani jednego pozytywnego komentarza? W krajach cywilizowanych budzi to raczej pozytywny oddźwięk i ludzie są przychylni takim inicjatywom. Czy to może kiepski PR stowarzyszenia? Twarze nie te? Ludziom żal nieswoich pieniędzy czy może polski naród jest już do tego stopnia skundlony? Nawet dzieciom się dostaje, nawet pochowany AK-owiec wiązany jest z dzisiejszą polityką. Pewnie gdyby wiedział za kogo walczy siedziałby w domu i czytał gazetę zamiast ubijać Niemców. Osobiście uważam że o zaniedbane groby weteranów powinna dbać gmina czy powiat, wtedy nie trzeba będzie się składać, mają dużo z podatków. Pewne rzeczy powinny być ponad podziałami. No chyba że piszą to ci, których rodzice zmienili nazwisko zamiast wyjechać z Polski w ’68.

  • Jesteś żałosny i jątrzysz na tle narodowościowym. Na normalnym profilu dostałbyś bana, ale kk 24 to szambo, więc pisz, wszystko przepuszczą.

 5. Nevada działa, a wybory za dwa lata więc pracuje jak może i”Rychu taki lepszy Ryszard” nie dziw się, że taki pracowity. W poprzedniej kampanię wyborczej „pomagał” kandydatowi na Senatora obracając jego baner wizerunkiem do ściany tak, aby było widać kandydatkę posła na ważniejszym spotkaniu przy większym zgromadzeniu mieszkańców.

Skomentuj