Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle dotarło z pomocą na granicę z Ukrainą

12

100 paczek z artykułami pierwszej potrzeby dostarczyli członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle na granicę polsko-ukraińską w Medyce.

Kędzierzynianie zaangażowali się w pomoc ofiarom wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą. W sobotę Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle rozpoczęło organizację zbiórki dla ofiar reżimu Putina. W niedzielę paczki dotarły na granicę.

Zbieraliśmy dary i datki pod kościołem, naprędce zrobiliśmy zakupy, zorganizowaliśmy pakowanie oraz busa. W niedzielę rano nasza kilkuosobowa delegacja wyruszyła w stronę ukraińskiej granicy. W drogę zabraliśmy około 100 paczek, zarówno z żywnością, środkami higieny osobistej a także materiałami opatrunkowymi. Kontynuujemy zbiórkę, chętni wesprzeć akcję mogą kontaktować się z naszym stowarzyszeniem – przekazują członkowie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie dyżuruje codziennie od godz. 15.30 do 19.00 w siedzibie przy ulicy Plebiscytowej 3/IV w Kędzierzynie-Koźlu.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle 

12 KOMENTARZE

 1. Kiedy będzie zbiórka pieniędzy,bo zawsze tak stowarzyszenie-fundacja działa.
  Na początku z porywu serca a potem prośba o kasę na fejsiku.

 2. Ja się Ruskich nie boję.
  Ja się boję Ukraińców,czy nasz Rząd całkiem oszalał żeby granicę otwierać bez sprawdzania kto wkracza do Polski?
  Kurde,całkiem pogięło

  • no popatrz nawet tutaj dociera roSSyjska dezinformacja, grunt mało podatny, aczkolwiek paru/ę półgłówków da się wbić w onuce i walonki

 3. Datki są, co prawda na stoliku się mieszczą. Za to baner wielki, no i nevada o dobrym sercu. Tyle zabiegów, aby było w mediach foto. Nie ma nic za darmo. Wybory za półtora roku i nevada działa, stara się chłopina, stara jak może.

 4. Pojęcie patriotyzmu się mocno zdewaluowało. Różnica pomiędzy patriotami ze Stowarzyszenia a trollami z V kolumny na tym forum polega na tym, że oni będą walczyć z Ruskimi a trolle będą prać po….e gacie w łazience.

Skomentuj