Stopa bezrobocia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wyższa niż średnia w kraju i w regionie

11

Na brak ofert zatrudnienia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim nie można narzekać. Pracodawcy wręcz skarżą się na brak rąk do pracy. A mimo to stopa bezrobocia wynosi w powiecie 8 procent – więcej niż średnia w regionie i w kraju.

Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu, stopa bezrobocia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w maju wynosiła 8,0 proc. i była niższa w ujęciu miesięcznym o 0,3 proc. oraz niższa w ujęciu rocznym o 1,3 proc. Mimo spadków (odnotowano je we wszystkich gminach powiatu) liczba osób pozostających bez pracy i tak jest w naszym powiecie wyższa niż w regionie i w kraju. W maju 2018 roku było to odpowiednio 6,1 proc. i 6,3 proc.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 31 maja 2018 r. wynosiła 2727 osób. Była niższa w ujęciu miesięcznym o 117 osób oraz niższa w ujęciu rocznym o 397 osób.

W maju w PUP najczęściej rejestrowali się  sprzedawcy (23 osoby) oraz osoby nie posiadające żadnego zawodu i specjalności (31 osób). Było też 12 kucharzy, 9 ślusarzy, 9 murarzy oraz 7 fryzjerów.

W tym samym okresie do Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu zgłoszono 387 ofert pracy.

11 KOMENTARZE

  1. Jak placa w tych smiesznych marketach po 1500 zl a i prywatni przyedsiebiorcy tez wcale lepiej nie placa to co sie dziwic ze nikt nie chce pracowac, dostajac wyplate chce sie plakac.

  2. Mężowie w Niemcowni zarabiają tyle, że żonom nie opłaca się pracować. Poza tym i mąż i żona siedzą w MOPSie, a i 500+ (a raczej 1000+ statystycznie) też wpada. Na co komu iść do pracy?

  3. W naszym mieście bardziej opłaca się korzystać z MOPSu i socjalu niż pracować. Miasto możliwości dla pasożytnictwa społecznego.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj