Startuje duża rozbudowa kozielskiego szpitala. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą

5

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu rusza z dużą inwestycją niezwykle ważną dla pacjentów. Powstanie nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. To tu trafiają pacjenci, których życie jest zagrożone. Nowy sprzęt i możliwości lokalowe bardzo usprawnią pracę lekarzy. To nie wszystko, w ramach inwestycji rozbudowany zostanie również blok operacyjny.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna największą po latach, wartą 13 mln zł, przebudowę. Pieniądze zdobyto z Unii Europejskiej. Dziś (28.08) podpisano umowę z firmą, która za kilka dni wchodzi na teren lecznicy i zaczyna modernizację.

Chodzi o rozbudowę bloku operacyjnego i budowę Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. To właściwie dwa kluczowe zespoły w całym SP ZOZ. Dlatego na dzisiejszej konferencji prasowej w szpitalu medycy podkreślali, dlaczego tak ważna dla pacjentów jest ich przebudowa.

OIOM zmieni lokalizację, a na końcu wyposażony zostanie w najnowszą aparaturę. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z kardiomonitorami podłączonymi do centrali monitorującej. Do tego trafią tam też nowe specjalistyczne aparaty do ratowania życia. To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital i powiat zdobyli z unii, 2 mln pochodzą z budżetu kędzierzyńskiego starostwa. Drugi projekt opiewa na ponad 4 mln zł, z tego ponad 3 mln udało się zdobyć z unii, reszta to wkład Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

– Przede wszystkim wzrośnie jakość opieki medycznej, będzie więcej operacji, a pacjenci będą leczeni na sprzęcie światowej klasy. Poprawi się też komfort pracy lekarzy. Bezpieczeństwo zdrowotne jest dla nas bardzo ważne – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

– Rozbudowujemy blok operacyjny, rozszerzamy działalność sal operacyjnych, wszędzie tam trafi dużo nowego sprzętu dla pacjentów, znajdzie się tam także pokój wybudzeń z nowymi łóżkami oraz centrala monitorująca pacjenta – poinformował dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Prace potrwają 10 miesięcy. – Cieszymy się bardzo, bo właściwie za kilka miesięcy przejdziemy do zupełnie nowych, bardzo nowoczesnych pomieszczeń, które wyposażone będą w sprzęt na bardzo wysokim poziomie. Odział Intensywnej Opieki Medycznej jest najdroższym w całym systemie leczenia oddziałem – zaznaczyła dr Iwona Parzonka, kierownik Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.

– Do tej pory ilość zabiegów operacyjnych była ograniczona przestrzenią, po remoncie będzie można ściągnąć pacjenta wcześniej, przygotować go szybciej, w tym czasie inny zabieg będzie mógł jeszcze trwać. Po wszystkim wydajność naszej pracy będzie dużo lepsza – powiedział dr Radosław Masłoń, z-ca szefa bloku operacyjnego.

W szpitalu trwają ciągłe modernizacje, a placówka z każdym miesiącem staje się bardziej nowoczesna.

5 KOMENTARZE

  1. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tej modernizacji Naszego szpitala,oby tylko kadra medyczna swoją fachowością dorównała temu nowoczesnemu wyposażeniu OIOM-u.

  2. A co z kadrami. Z neurologii większość lekarzy złożyło wypowiedzenia. Dyrektor zalega z wypłatą podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Niedługo zostanie budynek bez personelu.

    • na szczęście jak pis wygra, to nam lekarze nie będą w ogóle potrzebni – wystarczy łaskawe spojrzenie nadwodza i wszyscy doznają cudownego uzdrowienia!

Skomentuj