Starsza pani ofiarą zuchwałej kradzieży. Kobieta zdjęła jej z szyi złoty łańcuszek

6

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci przestrzegają przed nowymi sposobami kradzieży, wykorzystywanymi przez przestępców. 93-latka straciła złotą biżuterię. Podczas spaceru, zaczepiła ją nieznajoma kobieta i zaoferowała sprzedaż łańcuszków.

Preteksty i metody jakie wymyślają i wykorzystują przestępcy do kradzieży bywają bardzo różne. Kilka dni temu do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłosiła się 93-letnia kobieta, której skradziono złoty łańcuszek.

Jak ustalili funkcjonariusze około godziny 11:00, gdy pokrzywdzona spacerowała po osiedlu Cisowa podjechał do niej samochód. Z pojazdu wysiadła kobieta, oferująca do sprzedaży łańcuszki. Pomimo, że seniorka kilkukrotnie informowała ją, że nie jest zainteresowana zakupem i nie ma przy sobie pieniędzy, kobieta która była natarczywa założyła jej na szyję kilka łańcuszków. Po chwili zdjęła je i odjechała. Wówczas pokrzywdzona zorientowała się, że ma na szyi zamiast swojej złotej biżuterii, inny łańcuszek z metali nieszlachetnych.

Kiedy 93-latka zorientowała się że została okradziona, powiadomiła policjantów, którzy prowadzą w tej sprawie postępowanie.

Pamiętajmy, jeżeli znajdziemy się w podobnej sytuacji i zaczepi nas natarczywa osoba, nie wchodźmy z nią w konserwację,  oddalmy się w bezpieczne miejsce, gdzie znajdują się inne osoby i niezwłocznie zadzwońmy na numer alarmowy 112.

6 KOMENTARZE

  1. 93 lata – spacerowała po osiedlu. I dała sobie założyć przez obcą osobę łańcuszek. Ale zaraz wiedziała, że trzeba policję zawiadomić. I oceniła od razu że posiadany łańcuszek na szyi jest z metali nieszlachetnych.
    Brawo dla tej Pani!!!

  2. Policja nie pomoże bo wszystkie siły zostały skierowane do walki z parkującymi pod sklepem NETTO w Kędzierzynie.Co chwil patrol spisuje.Ludzie,powiedzcie mi proszę co się dzieje z policją w naszym mieście,żule chleją,ludzi zaczepiają,młodzi gniewni rozrabiają na osiedlach i pod sklepami Żabki,a mundurowi wożą się w autkach i lepią mandaty kierowcom za pierdoły.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj