Starostwo wspólnie ze szpitalem zorganizuje dobrowolne szczepienia przeciw COVID-19 dla uczniów

2

W szkołach ponadpodstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19. Licea, technika i szkoły branżowe będą je przeprowadzać dla chętnych uczniów we współpracy ze szpitalem.

Szczegóły omawiano podczas narady dyrektorów naszych placówek z przedstawicielami Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Naradzie przewodniczyli: starosta Paweł Masełko oraz kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego Aurelia Stępień.

Punkty w szkołach pojawią się dla grup większych niż 10 osób. Dlatego najpierw dyrektorzy i nauczyciele przeprowadzą wywiad, by sprawdzić ile osób jest zainteresowanych przyjęciem preparatu. Zaszczepić będą mogli się też członkowie rodzin i personel danej placówki oświatowej. Według danych kuratorium zaszczepionych jest około 70 procent opolskich nauczycieli.

Szczepienia – zdaniem ekspertów – są najskuteczniejszym sposobem walki i ochrony przed poważnym zachorowaniem. Przed dotkliwymi skutkami czwartej fali mogą ustrzec nas szczepienia. Najnowsze dane ze świata pokazują, że do szpitali w zdecydowanej mierze z bardzo poważnymi dolegliwościami trafiają osoby młode i niezaszczepione.

Uczniowie niepełnoletni będą szczepieni tylko pod opieką rodziców. Według danych kuratorium zaszczepionych jest około 70 procent opolskich nauczycieli.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Jaka to szczepionka to jest jakś tam preparat w latach 70 byłem zaszczepiony na ospę , grużlicę i to jest szczepionka odporność do końca życia. A teraz wymyślili jakiś preparat jedna dawka druga dawka już się mówi o trzeciej a za rok apiać od nowa. A koncerny farmaceutyczne zacierają ręce . Życzę zdrowia

    • do szkoły się nie chodziło, ale zabrać głos, potrzeba wewnętrzna nakazuje…cóż tam brak elementarnej wiedzy? Ważne, że jest komentarz.

Skomentuj