Starostwo sonduje możliwość poszerzenia działalności szpitala w Śródmieściu o kolejne oddziały

8

Zarząd Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zebrał się, by omówić aktualną sytuację epidemiologiczną.

W poniedziałek rozmawiano m.in. o podjętych działaniach w szpitalu w związku z przekształceniem go w placówkę zakaźną. Zarząd rozmawiał też o możliwościach odtworzenia niektórych oddziałów – na czas epidemii – w szpitalu w Kędzierzynie przy ul. Judyma. Obecnie działają tam trzy oddziały – dermatologia, geriatria i pulmonologia. Z Koźla przeniesiono tam też nocną i świąteczną opiekę medyczną.

Przez telefon połączono się z dyrektorem szpitala Jarosławem Kończyło, który odniósł się do możliwości odtworzenia niektórych oddziałów w Kędzierzynie.

– Obecna sytuacja w SP-ZOZ jest dynamiczna, podejmujemy liczne decyzje, personel medyczny realizuje szereg działań które muszą sprostać nowym zadaniom. Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć – bez konsultacji z kierownikami oddziałów – na temat możliwości uruchomienia tożsamych oddziałów na ul. Judyma – mówił podczas zarządu powiatu dyrektor Kończyło. – Nie potrafię też odpowiedzieć jak sytuacja epidemiczna będzie się rozwijała w Polsce – dodał.

– Aby móc odtworzyć oddziały konieczna jest zgoda Narodowego Funduszu Zdrowia, a także niezbędne środki pieniężne. Bez decyzji funduszu nasz samorząd sam nie jest w stanie tego zrobić. Powiat wysłał już w tej sprawie stosowne pismo do NFZ-u. Czekamy na odpowiedź. Obecnie prowadzone są konsultacje z szefami oddziałów w sprawie możliwości uruchomienia ich przy ul. Judyma. Chcemy, by kierownicy sami się do tego odnieśli. Będziemy wszędzie szukać rozwiązań, ale musicie też państwo mieć świadomość, że obecnie może to być po prostu niewykonalne – tłumaczy starosta Małgorzata Tudaj.

Ponadto, lekarze, którzy już teraz zaangażowani są w szpitalu zakaźnym w Koźlu musieliby zostać dodatkowo oddelegowani do pracy w Kędzierzynie. Obecnie pracują nie tylko w szpitalu zakaźnym, ale również obsługują poradnie specjalistyczne. Również warunki lokalowe szpitala w Kędzierzynie musiałby zostać całkowicie zmienione, a szpital musiałby przenieść – potrzebny teraz w Koźlu – sprzęt na ul. Judyma.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

8 KOMENTARZE

 1. Ponadto, lekarze, którzy już teraz zaangażowani są w szpitalu zakaźnym w Koźlu musieliby zostać dodatkowo oddelegowani do pracy w Kędzierzynie. Obecnie pracują nie tylko w szpitalu zakaźnym, ale również obsługują poradnie specjalistyczne. coooooooooo ????????
  Jak to pracują w zakaźnym i przychodniach ?? To jest ok ??

  • Przecież to proste, tymi pacjentami znajdującymi się obecnie w szpitalu to zajmują się lekarze anestezjolodzy ewentualnie internisci, reszta czyli ortopedzi, chirurdzy a także pozostali zabiegowcy oraz lekarze innych specjalizacji- WSZYSCY (!!!) pracują w tych poradniach specjalistycznych. Patrząc na to ilu ich jest to całodobowo po kilku specjalistów naraz, prawda??? xD. No bo przecież nie siedzą w szpitalu czekając na robotę a pacjenci jeżdżą po całym województwie

 2. Pani Tudaj już dziękujemy. Rozwaliła już nie jedną rzecz. Wara od Kozielskiego szpitala. Mogli nie dopuścić do przekształcenia Kozielskiego szpitala w zakaźny tylko dostosować ten na Judyma. Po tym całym cyrku pani Tudaj niech zrezygnuje z zajmowanego stanowiska, gdyż się do tego nie nadaje. Poza tym wszystko chcecie przenieść do Kędzierzyna tym samym pozbywacie nas Koźlan wszystkiego.

 3. Zamiast na Judyma zrobić zakazny na korona to zabraliście nam kozielski szpital z wieloma wyremontowanymi oddziałami, a teraz zaczynacie kombinować z Judyma. Mieszacie i szkodzicie mieszkańcą.

 4. Pozwoliliscie idiotą z PiS zniszczyc nasz szpital ciekawecile osob juz zmarlo, przecież mozna bylo przeksztalcic pediatryczny w najgorszym przypadku ten który pokazujecie nigdy Kozielskiego, tyle bardzo ważnycn oddziałow nieistnieje w tym OIOM, Neurologia, Ortopedia, Chirurgia, Wewnętrzny, Laryngologia, Okulistyka, Ginekologia, Położniczy, Kardiologia i to w okregu przemysłu ciężkiego, na całej Opolszczyźnie a nawet Polsce z wyjatkiem woj, Śłąskiego nie ma tak skoncentrowanego przemyslu.

 5. Ja…Kędzierzyński szpital jako nocna i swiatecna opieka…śmiech na sali
  Telefony odbierają i każą jechać do Strzelec np. ..samo nie przyjmują…
  Co to za opieka?
  Syn po wypadku umarłby ale nawet nie chcieli go widzieć…kazało samemu jechać do Strzelec gdzie lekarz stwierdził że noeaja specjalisty na USG…koszmar
  Teraz albo koronawirus albo śmierć…talia opiekę my w KK

Skomentuj