Starostwo przymierza się do sprzedaży byłej siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu

49

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu sprzedaje siedzibę zlikwidowanego Powiatowego Zarządu Dróg przy ulicy Skarbowej.

To ostatni rozdział w działalności jednostki, która decyzją radnych powiatu została zlikwidowana z początkiem 2020 roku. Jesienią 2019 roku radni zadecydowali o zniesieniu Powiatowego Zarządu Dróg i scedowaniu jego kompetencji na nowy wydział w starostwie. Takie rozwiązanie według wyliczeń urzędników ma przynieść powiatowi blisko milion złotych oszczędności w skali roku i usprawnić zarządzanie drogami.

Wcześniej powiat wyprzedawał pojazdy oraz sprzęt będący na wyposażeniu PZD, teraz na sprzedać ma trafić była siedziba jednostki. Do nabycia jest działka o powierzchni blisko 0,4 ha wraz z nieruchomościami z przeznaczeniem na funkcje biurowo-magazynowo-warsztatowe. Cały kompleks przy ulicy Skarbowej 3e został wyceniony na 1,5 miliona złotych netto.

49 KOMENTARZE

 1. Do dziś tak naprawdę nie wiadomo dlaczego Powiatowy Zarząd Dróg dalej PZD przestał istnieć. Przecież byli zatrudnieni pracownicy fizyczni tworzący brygady, które naprawiały ubytki w jezdniach, usuwali uszkodzenia w infrastrukturze drogowej (w jezdniach, poboczach i chodnikach), stawiali lub wymieniali oznakowania pionowe, kosili, strzygli żywopłoty wycinali wystające gałęzie (formowanie drzewostanu) interweniowali w awariach, wypadkach, a zimą odśnieżali i stawiali siatki przeciwśnieżne itd. Lecz „mądrale” ze Starostwa postanowili się perfidnie pozbyć tych ludzi. Powoli będą widoczne efekty tej idiotycznej decyzji.
  Czemu jeśli coś było nie tak w tej jednostce (a było-nawet zgłaszane) to Starostwo było jak te trzy małpki : głuche, ślepe i milczało…. Moim skromnym zdaniem wszyscy winni za tę sytuacje powinni wylecieć z hukiem ! Dodam jeszcze, że jak do tej pory formalnie nie została powołana nowa jednostka, poza tym dlaczego pozostawiono tyle niepotrzebnej biurokracji ,która jest bezproduktywna i „przeżera” społeczne podatki (podwyżki, nagrody, premie kwartalne i 13 pensje)…? Czyli tak nazywa się oszczędzanie według tych decydentów. Baza ta to ruina. Rozpadające się budynki (wyglądają jak po huraganie) szkoda w to inwestować. A tak przy okazji Powiatowego Zarządu, który został zlikwidowany/nie został zlikwidowany…. Pozostał po nim majątek, który był wystawiony na przetarg http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/9525/2937/ogloszenie-o-drugim-przetargu-publicznym-na-sprzedaz-skladnikow-rzeczowych-majatku-ruchomego-zlikwidowanej-jednostki-organizacyjnej-powiatowego-zarzadu-drog-w-kedzierzynie-kozlu.html
  Sięgnąłem głębiej i co widzę :http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/27952/przetarg-publiczny-nr-2_przedmiot_zalacznik-nr-1.pdf Muszę tu nadmienić ,że przetarg ten został unieważniony z pewnych powodów, m.in. pewnych braków – co mnie nie dziwi. Więc zgodnie z prawem nic nie sprzedano. Ale tym to powinna zająć się prokuratura.
  Tylko część sprzętu wystawiono na przetarg (szacunkowa wartość to ok. 40-50 tys. zł), a co z resztą jak np.: samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, 2 kosiarki wózkowe Husqvarna, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Młotowiertarka Bosch GBH 2–26 DFR, Warsztatowy podnośnik do silników nowy, 3 sztuki chwytaków ręcznych do krawężników, szlifierka stołowa, ostrzarko-szlifierka stołowa -nowa, komplety narzędzi jak klucze oraz przyczepka Niewiadów nr. rej. OK01640 lub OK16040 coś takiego… ? Gdzie to jest ? Do tego dochodzą : znaki drogowe różne-nowe, rury do znaków i mocowania. Przecież to jest majątek państwowy,a nie prywatny. Poza tym dlaczego do przetargu wystawiono dwa pojazdy, które nadają się tylko na złom ? A są to Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Kangoo nr. rej. OK33738 ? Tymi pojazdami szefostwo kazało jeździć pracownikom do zleconej roboty. Renault np. pod pedałami nie miał już podłogi. Była wstawka z blachy. Już nie wspomnę o rejestrowaniu, a właściwie o jego sposobie…. Co z tym majątkiem ? W odpowiedzi udzielonej ze strony Starostwa w piśmie podpisanym przez kierownika działu d/s zamówień oraz v-ce Starostę czytam, że : część wymienionego w zapytaniu sprzętu przejęło Starostwo – czyli tak naprawdę, które urządzenia, gdzie zostały przekazane i komu – nie wiadomo. Następnie pozostały majątek po PZD został zlikwidowany – tak właśnie się nielegalnie przejmuje jeszcze sprawny sprzęt, który można później sprzedać. Drodzy czytelnicy ,tak robi się z majątkami upadłych firm czy instytucji państwowych. A przecież tak naprawdę to za Nasze Społeczne pieniądze. Winnych nie ma……
  Proszę tylko nie pisać idiotycznych komentarzy w postaci : już ktoś podobnie pisał – znalazł się detektyw, albo zgłoś to … itd. Piszę i wyjaśniam oraz ujawniam to, gdyż jest to majątek społeczny czyli za Nasze pieniądze ,a ktoś próbuje oszukiwać i za to powinien ponieść konsekwencje. Aha to nie jakaś zemsta jak to niektórzy mi zarzucają…. Jest to uczciwość z mej strony i tego samego oczekuje. Redakcję jednocześnie proszę o nie blokowanie i nie cenzurowanie.

  • zapomniałeś jeszcze o 4 młotkach i 2 szuflach do śniegu. Mydło szare też ponoć zostało i 12 rolek papieru toaletowego w szatni pod biurkiem.

    • Jak zgłosisz, jeśli trzeba to napisać, a tu widać miałbyś problem… dyrektorze.
     A swoją drogą ten papier zużył jaka szkoda i nosi go w głowie.

     • Dyrektorze świetnie, bo będziesz zeznawał jako świadek. Przypomnij sobie wszystko i napisz na kartce bo inaczej będziesz dukał.

     • Czego będę światkiem? Bo na razie to twego bredzenia… Jak sam piszesz jesteś naćpany więc się nie dziwię. Pewnie się inhalujesz tym muchozolem….

     • dyrektor-światek, kto cię zrobił dyrektorem i czego brzęczku. Śmieci byś nawet panu Tadkowi nie umiał wyrzucić. Niedojdo z pkp.

     • To tacy Dyyyrektorzy…. Dorwie się taki do władzy nic nie potrafi oprócz uprzykrzania pracownikom życia. Płacą marne pensje ale wymagania…. Jestem zwolennikiem aby tacy (prezesi, dyrektorzy, kierownicy, majstrowie) przechodzili specjalne szkolenia jak zarządzać grupą pracowników np. w celu prawidłowego doboru danego pracownika na odpowiednie stanowisko. To jeden z czynników podnoszenia wydajności, no oprócz odpowiedniej gratyfikacji… Poza tym każdy z wymienionych powinien wiedzieć coś nie coś o profilu i technologi zarządzanej firmy, jednostki, komórki itd. Niestety tak nie jest i przez to jest burdel, który widać dookoła Nas…

  • A jednak napiszę idiotyczny – Twoim zdaniem – komentarz. Skoro masz takie twarde i niezbite dowody na niewłaściwy sposób likwidacji pzd, oraz kryminalny sposób pozbywania się sprzętu, powinieneś zgłosić tę sprawę do prokuratury.
   Nikt z czytelników za Ciebie tego nie zrobi, tylko na podstawie opisu jaki zamieściłeś na KK24.pl nawet nikt z prokuratorów.

   • Pomyśl logicznie … Wiesz jakie są czasy – sprawiedliwości brak i to już od wielu, wielu lat. Starostwo, urzędasy i prokuratura przecież oni się znają jak łyse konie. Idź i zgłoś to zrobią z ciebie winnego… To media mogłyby powęszyć i uderzyć z grubej rury, a nie zwykły pojedynczy człowiek. A człowiek widać pisze bo chce ukazać co robią za Nasze ciężko zarobione pieniądze, że winni powinni być postawieni pod sad – ale sprawiedliwy sąd.

    • Ja też zapraszam do logicznego myślenia. Powoływanie się na media w nadziei, że te powęszą i uderzą z grubej rury, w tym przypadku jest bezcelowe. W tym celu należałoby wybrać właściwe media.

     • Czytam i nie rozumiem twych wypowiedzi. O co ci facet chodzi ?
      Masz przecież powyżej napisane czarno na biały ,a ty szukasz dziury w całym. Chyba ,że robisz to dla złośliwości zamiast potępić takie zachowanie władz. Ci poniżej też nie lepsi pisowczycy na peowczyków i odwrotnie… To też dobrze napisał „Bylypracownikpzd” ,że nasze społeczeństwo jest ograniczone….

 2. Proponuję wyrównać z ziemią to badziewie wybudować na części obszaru garaże zamknięte A reszta wynająć na długoterminowe parkowanie pacjentom szpitala tak jak to jest na lotniskach oczywiście taniej i miasto dobra kasę zarobi . Ale w naszym kochanym mieście nie ma kogoś kumatego który by robił interesy dla miasta . Możecie mnie wynająć bo mam kilka pomysłów mogę pracować na 1/3 etatu

 3. Biorę w ciemno, płacę gotówką, z tym, że to może być problemem dla sprzedającego, bo będzie musiał przeliczyć banknoty. Są to bezpieczne walory RWPG – rubel transferowy, mam tego całą piwnicę, dziadkowie z SB zawsze mi powtarzali, żebym to trzymał na ostatnią godzinę, mieli rację, jestem milionerem.
  Chciałbym coś dla miasta zrobić i zainwestować. Jaki hotel na 5 gwiazdek, pamiętacie irlandzkiego inwestora za Wantuły, miał być hotel w zamku, chciałbym w jego ślady pójść. oooo, nowa idea, to otworzę centrum konferencyjne i zaproszę tego typa na szkolenie jak omamiać. Hmmm ale czy to ma sens, jeśli 51% społeczeństwa jest już skutecznie omamione, rodzi mi się wątpliwość nad sensem tej inwestycji, a raczej wydatkiem, realnie patrząc to może być mydlany interes Zabłockiego. W omamianiu mogę nie wygrać z aparatem TVP dotowanym 2mld z Waszych pieniędzy (50zł na każdego obatela czy płaci czy nie płaci).
  Doradźcie mi jak zainwestować tę górę papierów wartościowych, są tu jakieś słomiane interesy do zrobienia?

   • Jasiu, taki biedny mały Janiczku. Dlaczego się denerwujesz, aż grdyka Ci wywaliła?
    Nie pasują Ci wywody Ryszarda, z tych lepszych Ryszardów? Po prostu nie czytaj tego co napisał. A Ty, zaraz bierzesz się za obrażanie. Twierdzisz że jest psychicznie chory. Wydałeś diagnozę że cierpi na schizofrenię (tak napisałeś), chociaż zapewne nie wiesz czym ta choroba się objawia…
    Wyluzuj. Weź łyk zimnej wody. Nie będę Ci radził leków, jak Ty doradzasz R,tlR, gdyż było by to niegrzeczne.

    • Bardzo śmieszne… Ale powtarzasz się jak zdarta płyta. Wymyślasz jakieś nicki które rzekomo pisze jedna osoba. Może masz dowód na to oskarżenie ? Bo ty lubisz się podszywać pod innych i do tego obrażasz ich… Nudzi ci się, to zajmij się czymś pożytecznym. Pomóż komuś np .sąsiadowi ,a nie wypisywać te wyciągnięte z palca bzdury. Wstydź się gościu.

 4. Dobre miejsce na supermarket obcego kapitału, ja z Rychem w to wchodzimy, Koźlanin może się do spółki przydać bo zna teren

     • ty jesteś koziołkanin jak małe dziecko, chlipiesz w tej piaskownicy bo inne dzieci sprytniejsze, a ty ciamajda nawet babki z foremki nie potrafisz zrobić.

     • Przepraszam cie Kozlaninie wiesz siedze czesto w piaskownicy wiesz teraz duzo slonca przygrzalo mi troche hehehe :))) Matki mysla ze za dziecmi biegam ale nie … ostatno znalzlem cos w piskownicy sprubowlem tego i okazalo sie ze to pies zostawil… :))))

     • ty koźlanin, widzę że znalazłeś sobie pocieszenie i sam do siebie piszesz i przepraszasz siebie. No niezły kołek jesteś.
      Sprubuj zryty beret zryć jeszcze bardziej, tobie na pewno się óda.

     • No widzę ,że humorek dopisuje. Pewnie coś przyjarałeś Michalina.
      I z tego roi ci się pod tym pustym czerepem. Aha zmień czapeczkę bo uciska i deformuje ci czaszkę. Co nawet widać po twej pisowni – do tego szkółka pod górkę była. Synku zajmij się czymś pożytecznym ,a nie wypisywaniem tych miernot. Sam zmieniasz nick podając się za różnych osobników i oskarżasz innych. A teraz pod imieniem kobiecym – to ty zboczeniec jesteś do tego z tych co machają kolorowymi flagami….

 5. No cóż widać jakie jest nasze społeczeństwo. Nieco ograniczone. Jedni piszą bo złośliwi i mi różne rzeczy dopisują lub wyśmiewają, inni zaś plotą od rzeczy mieszając do tego politykę…. A przecież to wszystko za wasze m.in. pieniądze ale widać ,że do was nic nie dociera. https://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/28331/wykaz-sprzedaz-kedzierzyn.pdf Jest to pismo dotyczące sprzedaży infrastruktury (plac i budynki-ruiny) po PZD. Zwracam uwagę przez kogo podpisane: to ,że przez v-ce Starostę to mnie nie dziwi ale członek zarządu ,a właściwie radny… Kim są ów ci radni ? Jest to zbieranina: kierowników, dyrektorów, nauczycieli, lekarzy itd. Jak właśnie p. Węgrzyn Dyrektor MZBK. Jak to ma się do pełnionych funkcji ? Komu oni służą ? Bo na pewno nie społeczeństwu. W przypadku likwidowania PZD, który z nich znał się na sprawach owej jednostki ? Który z nich wykazał się jakąś inicjatywą w postaci przyjrzenia się owej jednostce ? Dlaczego Starostwo nie interweniowało tylko zachowało się nieodpowiedzialnie to nawet pokazali w marcu jak zamknęli szpital dla wszystkich chorych. Do tego przez dłuższy czas nie stworzyli żadnej alternatywy dla tej sytuacji. Więc czas zastanowić się czy władze Starostwa są godne by nadal zarządzać powiatem w tym i radni. Bo jak na razie to nie Starostwo tylko Dziadostwo.

  • I cóż Ci z tego były pracowniku przyszło, że powtórzyłeś swoje żale? Na co liczyłeś? Czego oczekiwałeś?
   Czy może miałeś nadzieję, że w obronie słuszności sprawy, którą naświetliłeś, dziarsko wystąpi niejaki pan KAT, który nawet nie zrozumiał sensu mojej wypowiedzi w tym temacie? Ale zdanie o ograniczeniu naszego społeczeństwa nie zapomniał dodać. Chociaż, nie zwrócił uwagi na to że też jest jego częścią.
   Inny pan miał nadzieję, że sprawą zajmą się z grubej rury media. Może tak, ale, jak napisałem musiały by to być odpowiednie media.
   Powtórzę, co już napisałem. Występuj były pracowniku do prokuratury, skoro masz dowody, a apokaliptyczną wizją niektórych tu się wypowiadających, o skorumpowanym i kolesiowskim systemie rządzących, nie przejmuj się.

   • Niestety ale niektórzy maja rację. Ręka ,rękę myje. Ja jestem sam ich wielu. Spójrz prawdzie w oczy…. To jest jak walka z wiatrakami. Pisałem to by ludzie wiedzieli co się wokół nich dzieje i za ich pieniądze ale widać ,że mają to gdzieś. Dlatego ja też już mam to gdzieś. Nie kradną, oszukują… Tylko niech ludzie później nie narzekają ,że jest źle.

    • Piszesz o walce z wiatrakami. Ale tej walki jeszcze nie podjąłeś. Więc skąd wiesz że będzie bezcelowa?
     Wydaje mi się, że chciałeś sprawę, załatwić przy pomocy kogoś z forumowiczów.
     Zrozum, że nikt, na prawdę nikt nie ruszy dupska, by na podstawie Twoich danych tę walkę za Ciebie rozpocząć.
     Poza tym. Nie obraź się. Ale starczyło Ci tylko odwagi na te wpisy.
     Ale, jeśli tak, to zadałeś sobie niepotrzebny trud.
     A ludzie o których mówisz że będą narzekać, że jest źle i tak będą narzekać.
     Nawet wówczas gdy będzie im dobrze. Taka jest wredna natura ludzka.

 6. Powiatowy Zarząd Dróg nie miał racji bytu !!!!! Kasę brali a drogi chodniki czy ścieżki rowerowe w marzeniach Nas wielu….bardzo dobrze ,że przestaje istnieć… a to budynki to tylko na nagranie nowego odcinak Dom.

  • Zarządzali tym biurokraci więc miej jak już do nich pretensje. Zresztą oni nadal sobie pierdzą w stołki, i co jest przez to lepiej na drogach ? Tam pracowali ludzie, którzy coś zrobili w porównaniu do pierdzącej biurokracji.
   Ty jak wielu wrzucają do wspólnego gara wszystkie drogi ,chodniki czy ścieżki rowerowe. Otóż tak nie jest jedne zarządzane są przez: Miasto, inne przez Starostwo, jeszcze inne przez Województwo i jeszcze Dyrekcje Krajową…. Wszyscy tak pierniczą dopóki ich nie sięga tragedia zwolnienia z pracy… Samolubne gadziny!

    • chcialem dodac ze nasze gazy wchodza w stolki na ktorych od lad pierdzimy..
     Na tomiast z gemb nam ulatuje bo za duzo jadaczka klepiemy zamiast pracowac I gdy tych wydalin sie w pomieszczeniu nazbiera nadmiar to od tego w glowce sie miesza…

 7. O co to całe gadanie, jeden zgorzkniały były pracownik mnie nie przekona, że ta ruina to było coś fantastycznego dla funkcjonowania miasta. Z ekonomicznego punktu widzenia trzymanie czegoś co i tak nie potrafi zrobić porządnej drogi bo nie ma sprzętu w obecnych czasie nie ma sensu. Nowoczesna maszyna drogowa by się zwróciła a tym bardziej by na siebie zarobiła wymaga by miała zajęcie non stop, ma nie stygnąć, a Panowie po kilku godzinach pracy szliście do domu.

  Krzywe chodniki w całym mieście parchate drogi, kilka centymetrów kruszywa na ziemię, kilka centymetrów wyrobu asfaltopodobnego (smoła + kruszywo) i grało. Studzienki przy skrajni wyżej niż kałuża, klapy studzienek w osi jezdni zawsze niżej niż powierzchnia. Zwały asfaltu na przystankach, garby i dziury, taki jest mój obraz miasta od lat. Nieważne zarobimy na remoncie… Weszły konkretne procedury, wymagania, testy, odwierty (jest w KK jeden taki miętowy i chudy ekspert od wiercenia w nowym asfalcie) i co klapa nie umiemy. Nie powinienem pisać asfalt ale asfaltobeton ale wam i tak to nie robi różnicy.

  Masz Byłypracownikpzd fantastyczne know how w głowie, wiesz jak NIE powinna działać firma drogowa. No popatrz dlaczego narzekasz, masz wszelkie atuty by zrobić coś lepiej niż ta rozwiązana działalność.
  Każdy przeszedł lub przejdzie zwolnienie z pracy, wiesz jest taka sprawiedliwa organizacja w tym kraju, szepnę Ci na ucho, wiesz pokręć się, zapisz się do nich, pogadaj, zajęcie się znajdzie. Wcześniej w ramach praktyki i testu wstępnego musiałbyś tak z kilka miesięcy gorliwie atakować PO, LGBT, nieistniejący KOD, napluć na Wałęsę i Tuska, a oferty posypią się same. Możemy tę eksplozję karier widzieć codziennie, nawet tu na forum jest kilku takich pochlebców. Działaj, jeszcze mi podziękujesz, zasiądziesz w RN czy w zarządzie i mnie wtedy z mojej pracy zwolnisz.
  Wystarczy że wstrzymasz jakąś inwestycję i rada nadzorcza się trafi, nie trzeba daleko szukać jest to przypadek lokalny.

 8. Przepraszam ale znowu nie wziolem leków… Kolacze mi sie pod czaszka mi zaraz eksploduje. Musisz mnie zrozumieć slucham wiesz tej rozglośni z Torunia…. Cieszy mnie częsty widok niskiego człowieka lubioącego koty – ma chlop racje że goni PO, LGBT. Ta flaga tencza mi sę podoba.

 9. Może kupi Godyla?
  Kolejny sukces wyborców Godyli. Dzięki ich POparciu w kłopoty popadają nasi rodzimi piekarze i cukiernicy. Godyla uruchamia kolejny sklep, tym razem na Starym Mieście, przy Placu Raciborskim. Jeżeli sieć jego sklepów ma być jedynym pożytkiem dla naszego miasta, to gratuluję POKOnanym.

  • Otwórz własną sieć sklepów, pracuj od świtu do nocy, bądź człowiekiem sukcesu, bądź jak Benjamin…
   to pisałem ja niepodrabialny w stylu, mądrości, oczytaniu i uwielbieniu dla PiSowskiej zarazy

  • Nie pisz banialuk, że dzięki poparciu Godyli, rodzimi piekarze i cukiernicy popadają w kłopoty.
   Klienci tam kupują gdzie wyroby im pasują: wizualnie, smakowo, cenowo, „obsługowo”.
   Ja u Godyli nie kupuję, żeby nie było. Wolę wyroby cukiernicze innych producentów. A lody kupuję Carte d`Or. Wówczas mogę śmiało powiedzieć że wiem co jem.
   Jeśli nasi, rodzimi, piekarze i cukiernicy mają kłopoty, powinni coś zmienić w swej ofercie.

 10. Przepraszam o czym wy ludzie tu piszecie ? Są tu tacy co obsrywają innych a drudzy piszą o tym czy kupować u p. Goduli czy nie ? To może odpowiecie ale szczerze czy wam podoba i dlaczego ,że zlikwidowano powyższą jednostkę ? Oraz czy lepiej się jeździ po ulicach zarządzanych przez powiat ?
  Proszę wypowiedzcie się ale szczerze i nie politycznie (czyli nic o PIS,PO,SLD itd) po prostu merytorycznie…

  • Polityka to jest dobro wspólne, również drogi. Od dawna WIĘKSZOŚĆ polityków olewa to dobro wspólne i głównie dbają o dobro własne.?
   NIEKIEDY (powtarzam) niekiedy, dbają o dobro wspólne, mając na względzie GŁÓWNIE własne dobro własne i własne kieszenie.
   Być może w tym przypadku chodzi o kieszenie jakiegoś polityka. ? A takich w Kędzierzynie-Koźlu zawsze było więcej niż mrówków

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj