Starostwo powiatowe wyremontuje drogę z Lenartowic do Cisowej

3

Będąca w fatalnym stanie droga powiatowa z Lenartowic do Cisowej ma doczekać się remontu. Decyzja zapadła na ostatniej sesji rady.

Droga z Lenartowic do Cisowej jest skrótem, z którego chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy obu osiedli, ale również kierowcy zmierzający do Cisowej od strony Blachowni czy nawet kierujący się na węzeł autostradowy w Olszowej. Jezdnia od lat znajduje się ona w fatalnym stanie. Sytuacja pogorszyła się wraz z rozpoczęciem remontu drogi z Kuźniczek do Cisowej, kiedy duża część ruchu została przekierowana do Lenartowic.

Przez lata remontu nie udało się zrealizować. Wykonywano jedynie naprawy doraźne. Sprawę udało się pchnąć dopiero teraz. Na ostatniej sesji rady powiatu radni zdecydowali się przeznaczyć środki na przygotowanie projektu pod inwestycję, na same prace trzeba będzie jednak poczekać.

– Sprawa jest skomplikowana. Po tym, jak spojrzeliśmy w mapy geodezyjne, okazało się, że droga jest wytyczona w zupełnie innym miejscu niż faktycznie przebiega. Podjęliśmy procedurę, będziemy wyznaczać nowy trakt. Chcielibyśmy w tym roku przygotować projekt, aby w przyszłym móc przeprowadzić roboty na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – wyjaśnia starosta Małgorzata Tudaj.

Droga wymaga także poszerzenia. Obecnie dwa samochody osobowe nie są w stanie się na niej wyminąć bez zjeżdżania na pobocze.

 

 

3 KOMENTARZE

Skomentuj