Starostwo po raz drugi wystawiło na sprzedaż siedzibę dawnego zarządu dróg

5

Ogłoszono drugi przetarg na sprzedaż kompleksu budynków przy ulicy Skarbowej w Koźlu – przez lata mieściła się w nim siedziba Powiatowego Zarządu Dróg.

Powiatowy Zarząd Dróg został zlikwidowany wraz z początkiem 2020 roku, a jego kompetencje przejął wydział starostwa powiatowego. Jak argumentowano – przyniesie to oszczędności i usprawni zarządzanie infrastrukturą drogową.

Pierwszy przetarg na sprzedaż dawnej siedziby PZD ogłoszono w zeszłym roku, ale nie udało się znaleźć nabywcy. Obecnie twa drugie postępowanie. Termin wpłaty wadium upływa 19 marca, tego dnia mija też termin składania ofert na kupno. Cena wywoławcza wynosi 1,5 mln zł.

Szczegółowych informacji udziela wydział geodezji starostwa powiatowego, telefon 77 40 52 798. Kliknij, aby przejść do ogłoszenia.

5 KOMENTARZE

  1. A co z częściowo okradzionym mieniem bo nie wszystko trafiło na licytacje ? A było tego szacunkowo na kwotę ponad 40 tys.zł. Samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, 2 kosiarki wózkowe Husqvarna, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Młotowiertarka Bosch GBH 2–26 DFR, Warsztatowy podnośnik do silników nowy, 3 sztuki chwytaków ręcznych do krawężników, szlifierka stołowa, ostrzarko-szlifierka stołowa -nowa, komplety narzędzi jak klucze oraz przyczepka Niewiadów nr. rej. OK01640 lub OK16040 coś takiego… ? Nie doliczam materiałów budowlanych oraz oznakowania pionowego wraz z rurami i osprzętem mocującym. Do tego wyposażenie jak szafki itp. Natomiast Starostwo wystawia złom zagrażający życiu w postaci Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Kangoo nr. rej. OK33738. Również nie dziwię się że nikt tego placu nie chce kupić. Wygląda jakby tam tornado przeszło. A można było zainwestować w sprzęt oraz ludzi tam pracujących fizycznie. Teraz są efekty brud, dziury, nieodśnieżone itd. To wina Starostwa które nie interesowało się tym do momentu jakiś problemów finansowych. Zamiast wyeliminować problem to zlikwidowali całkowicie ową instytucję nadal zatrudniając tych którzy do tergo doprowadzili. Czym się różnią zarządzający Starostwem ? Jednym słowem burdel i dziadostwo.

Skomentuj