Starosta Paweł Masełko odwiedził zaprzyjaźniony powiat raciborski. Są wspólne projekty

3

Od 16 lat nasz powiat jest partnerem zaprzyjaźnionego powiatu raciborskiego. Przez ten czas udało się wypracować wiele dobrych rozwiązań, które wzmocniły obydwa samorządy. Członkowie zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i powiatu raciborskiego spotkali się ponownie, by omówić najważniejsze problemy, ale również wymienić doświadczenia i sposoby zarządzania chociażby w materii opieki zdrowotnej czy infrastruktury drogowej, albo oświaty.

Podczas spotkania zostały poruszone tematy m.in. związane z realizacją wspólnych inicjatyw w zakresie turystyki proekologicznej, rozwoju gospodarczego, edukacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Dyskutowano również o sytuacji finansowej powiatów i ich jednostek podległych bo jak wiadomo wysokość finansów oraz ich odpowiednie zarządzanie ma ogromny wpływ na ilość realizowanych inwestycji.

Starosta Paweł Masełko przedstawił sytuację dotyczącą problemu dostępności mieszkańców powiatu do służby zdrowia w czasie pandemii, kiedy to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu podobnie jak ten w Raciborzu, został wyłączony ze swojej działalności statutowej. Podkreślił, że aktualnie szpital działa w normalnym trybie jednak w dalszym ciągu trzeba być przygotowanym na wzrost zachorowań i kolejną falę epidemii.

– Mamy nadzieję, że najgorsze za nami. Teraz raciborska lecznica działa prężnie i dzięki nowo pozyskanej kadrze lekarskiej poszerza swój wachlarz usług działając jednocześnie na najwyższym poziomie – zaznaczył  z kolei starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

3 KOMENTARZE

 1. Cytat :Starosta Paweł Masełko przedstawił sytuację dotyczącą problemu dostępności mieszkańców powiatu do służby zdrowia w czasie pandemii, kiedy to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu podobnie jak ten w Raciborzu, został wyłączony ze swojej działalności statutowej. Podkreślił, że aktualnie szpital działa w normalnym trybie jednak w dalszym ciągu trzeba być przygotowanym na wzrost zachorowań i kolejną falę epidemii. – I tu nie dokończone że jak tylko będzie gwałtowny wzrost zachorowań to zamkną szpital o którym mowa i co w tedy ? Ale że w ogóle poruszony ten temat to już jakiś sukces.
  Kolejny cytat : Podczas spotkania zostały poruszone tematy m.in. związane z realizacją wspólnych inicjatyw w zakresie turystyki proekologicznej, rozwoju gospodarczego, edukacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Dyskutowano również o sytuacji finansowej powiatów i ich jednostek podległych bo jak wiadomo wysokość finansów oraz ich odpowiednie zarządzanie ma ogromny wpływ na ilość realizowanych inwestycji. – No cóż nic z tego nie wynika po prostu sobie pogadali.
  Apropo inwestycji. Po likwidacji Powiatowego Zarządu Dróg miało być lepiej z powodu rzekomego obniżenia kosztów i lepiej utrzymanych dróg powiatowych. Oczywiście są to mrzonki i bujda na resorach. Koszty może i owszem zmniejszone bo nic nie robione i nie zlecane. Spore dziury w jezdniach dróg powiatowych. Pobocza niewykoszone. Znaki powyrywane, uszkodzone lub leżą na ziemi. Nikt tego nie kontroluje z jednostki zwanej infrastrukturą drogową. Za co ta biurokracja bierze pieniądze ? Zamiast udawać za biurkiem pracę to ktoś powinien objechać drogi powiatowe i spisać usterki które następnie należy zlikwidować.

 2. Jakie usterki? Drogi powiatowe przypominają ser szwajcarski, mam nadzieję że starosta zobaczył jak wyglądają drogi w koło raciborza i dowiedział się jak wyciągnąć dofinansowanie od państwa aby w końcu zrobić generalne remonty na naszych drogach, inaczej te wizyty to tylko okazję do nasiadowek i pieprzenia o niczym.

 3. Pic na wodę fotomontaż, przy biurku nudno i jest rozrywka.
  Panie starosto pracownicy starostwa mają pracować, a nie w czasie urzędowania zwiedzać Racibórz.
  Co nowego i twórczego do tej współpracy między powiatami wniosą spec od mieszkań i emerytowana na etacie szefowa podstawówki miejskiej.

Skomentuj