Starosta Małgorzata Tudaj złożyła rezygnację. Radni rozpatrzą ją na najbliższej sesji

53

W poniedziałek starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Rezygnacja wpłynęła do biura rady powiatu. To właśnie rada powiatu powołuje zarząd powiatu, na czele którego stoi starosta i tylko rada może odwołać jego członków.

W rozmowie z portalem KK24.pl starosta Małgorzata Tudaj potwierdziła złożenie rezygnacji, zapytana o powód mówi, że na taki krok zdecydowała się z przyczyn osobistych.

Rezygnacją starosty radni najprawdopodobniej zajmą się na sesji w przyszłym tygodniu. Wówczas również powinno pojawić się nazwisko kandydata bądź kandydatów na jej następcę. Większość w radzie mają radni związani z Platformą Obywatelską, komitetem Sabiny Nowosielskiej i Mniejszością Niemiecką, z ramienia której urząd sprawuje wicestarosta Józef Gisman.

Małgorzata Tudaj jest starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od 2013 roku.

53 KOMENTARZE

 1. Zaczyna się ucieczka z Po. Prezydent pewnie tez lada dzień z zrezygnuje. NajwyzsY czas żeby PiS przejął władze w mieście.

 2. Nareszcie. Lecz tyle dziadostwa co narobiła …. nie będzie łatwo to teraz naprawić. Już jak widać nóżkami przebierają z ugrupowań politycznych a więc dalej syf. Starostą, Prezydentem czy radnym powinna zostać osoba nie związana z ugrupowaniem politycznym. Powinna być to osoba uczciwa, odpowiedzialna, chcąca działać na rzecz powiatu, miasta i społeczeństwa tu mieszkającego. Jednym słowem prawdziwy gospodarz. Niestety od 30 lat brakuje takich w kraju i tu lokalnie. Szkoda że tak to wszystko sparszywiało, że liczy się polityka, pieniądz a nie ludzie i miejsce.

  • Osoba nie związana z żadnym ugrupowaniem politycznym, to mrzonka. Musiała by posiadać władzę absolutną.
   Ale wówczas narzekali byście na brak demokracji i zamordyzm.

   • To ty facet bredzisz ? Na początku lat 90 tych radni byli wybierani przez mieszkańców danej dzielnicy. Ci nie byli zrzeszeni w żadnej partii. Można było, można. Teraz co robią radni, starosta czy prezydent ? Pilnują własnego interesu a nie twojego czyli społeczeństwa. Więc to jest ta twoja demokracja ? Proponuje zapoznać się ze znaczeniem słowa demokracja. Bo teraz to jest w Warszawie zamordyzm rządzących a lokalnie prywatny folwark. Dlatego w tym kraju jest jeden wielki burdel a ludzie nie myślą logicznie.

 3. Czyżby banka prysła i można iść na emeryturę, a gismanowi jeszcze brakuje. Kto teraz zajmnie się drogami wylotowymi z miasta niemożliwości.

 4. A może jakąś pacynkę Sabine, której marzą się rządy absolutne? Jeszcze tylko tego brakuje, żeby i powiat ogarnął taki marazm i mierność, jak to nieszczęsne miasto.

 5. Nareszcie, nareszcie!
  Jest więc nadzieja, że powiat i miasto po tych beznadziejnych rządach odetchnie.
  Kiedy starościna wypnie klatkę piersiową po kolejny medal. Bo jak mnie pamięć nie myli ma już ona medal za ” Zasługi dla Obronności Kraju” i” za „Zasługi dla policji”. Teraz niewątpliwie należy się jej za „Służbę Zdrowa” i od AK. No może jeszcze od „Straży Pożarnej”, leśników i „Służby Więziennej”.

 6. mieszkańcy ul.HARCERSKIEJ, KTÓRZY MAJĄ UMOWY Z ORANGE, NIE MAJĄ DOSTĘPU DO INTERNETU OD PIĄTKU I NIE MOGĄ NA INFOLINII UZYSKAĆ INFORMACJI , KIEDY WRÓCI DOSTĘP DO INTERNETU. Z TEGO POWODU PROBLEMY MAJĄ WYKONUJĄCY PRACĘ ZDALNĄ.

 7. Mam nadzieję, że władze PiS wyślą do KK swojego kandydata. Tylko taki kandydat PiS ma szansę w Kędzierzynie, bo tylko On będzie wiedział co mieszkańcom jest potrzebne. Jest kampania w Rzeszowie i widzę, że to ma sens. Dziś premier obiecał wiele dla tego miasta. Kędzierzyński powiat ma dzięki tej zmianie szansę na nowe możliwości i kwantowy skok do przodu.

  Jarosławie, pochyl się nad tym miastem, uratuj nas ześlij nam mannę, wszyscy mieszkańcy: lewacy, popaprańcy, platpersi i oczywiści bezPiSmienni pragną tutaj jedynej i słusznej partii i świetlanej przyszłości.

   • W skrócie było tak:
    – obiecaj,
    – weź kredyty,
    – daj pracę,
    – uruchom propagandę,
    – znajdź wroga,
    – dziel i rządź,
    – gdy krach finansowy będzie blisko wywołaj wojnę.

    Czy obecna władzą pominęła któryś punktów?

 8. Oby tylko żaden z pisuarczyków się nie dopchał na to stanowisko. Kędzierzyn-Koźle solidarnie przeciwko PIS! Jako mniejszość w Polsce mamy świadomość ile zła w tym momencie wyrządza PIS, stop propagandzie TVP!

  • Masz rację K-Koźle rozkwita jak nigdy dotąd! obwodnica się buduje aż miło, Azoty zarabiają,
   ludzie kupują na ORLE omijają muszlę
   tylko Harlem jakoś na uboczu!

  • Pisz za siebie platfujaro. Świadomość to mają ludzie jakie dziadostowo nam serwowali platfusy z ryżym na czele i do tej pory dalej gardzą ludźmi. Starczy likwidacji wszystkiego i zwijania kraju. Stop antypolskiej pseudostacji tvnPO24 JAD, plującą jadem całą dobę odkąd oderwali ich pupili od koryta.

  • Jak zwykle odezwały się dwa największe pisowskie kundle i ujadają. Oderwani od rzeczywistości głupcy.

   • Kundel to masz na drugie platpierdzie. Ty jesteś oderwany ale chyba od normalności klamocie. Mleko jeszcze ci spływa spod nosa a już poszczekujesz. Udaje platfiut najmądrzejszego a w dynii pustka. Taki forumowy błazen.

 9. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim którzy w trudzie i znoju zdjeli te panią ze stanowiska. Pani Sabino brawo, panie Rafale brawo, brawo dla Platformy Obywatelskiej i radnych z miasta. Ta pani nigdy nie powinna kierować niczym ambitniejszym niż magazyn ani zakładowe kino. Zapytajcie w starostwie jaki terror tam panował. A teraz wielkie zbiorowe UFfFFFF

  • Odezwał się trol POKOmowski :-)) podpisujący jako Ryszard.

   Tak składa się, pani Małgorzata Tudaj jako jedyna z całego POKO potrafi umie myśleć i podejmować trafne decyzje.
   Szkoda. Widocznie te powody osobiste są poważne by podjąć taką decyzję.

   • Nie jednemu psu na imie Burek ale jak chcesz mogę zmienić podpis zebt nie mylili mnie z trollem pisiorskim.
    Jakie to decyzje ta pani podejmowala. Sprowadziła nam szpital kowidowy. Postawiła szpetne figurki z plastiku przed starostwem. Nie potrafiła rozwiązać żadnego problemu powiatu. Jak się jakiś pojaeial to chowała glowe w piasek.

    • O co plujesz się Ryszard II ? Ty i twoje POKO zawsze twierdziło, że nie ma KORONA WIRUS. Ty i tobie podobnie mają bardzo specyficzny stan umysłu. Wracaj do szkoły by poprawić pisownię.

 10. Polaczki, gdyby nie napisali wrednych określeń na wszystkich dookoła. Na każdą osobę. Z wyjątkiem siebie, to by ich szlag mógł trafić. Wódka by im nie smakowała. W kościółku gdy się modlą i rąsią kreślą znak krzyża świętego na czółku, to ta rąsia by im uschła, a następnie odpadła. Więc muszą. Inaczej się uduszą. I bez prawej rąsi mogli by chodzić.

 11. Nareszczie. Ale zawsze może być gorzej. Niech no tylko przytafią się w powiecie jakieś nowe Widłaki. To dopiero znowu będzie niezły cyrk. Warto o tym pamiętać!

 12. PO wojnie komuniści nie mając wykształconych kadr mówili, że „nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera”.
  Historia jak widać zatoczyła koło.

  • Miło patrzeć jak z PO i KO starają się wykończyć jedną z swoich. To takie normalne dla nich. Trzaskowski pokazuje swój styl iście w zgodzie z wykształceniem oraz standardami panującymi w PO i KO.

 13. Wyjatkowo nieudolny starosta, ciekawe kto ją wspierał, mam nadzieje że zostanie rozliczona za swoja nieufolna oraz nieidpowiedzialna postawę, oraz za wszystkie bledy które nam i miastu przysporzyły same problemy, to jej brak checi współdzialania z wlazdami miasta doprowadzil do wielu konfliktów i wycofywanie sie inwestorów!

Skomentuj