Starosta Małgorzata Tudaj odznaczona brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju

14

Od początku epidemii wojskowi byli dla nas ogromnym wsparciem, wielu zadań nie udałoby się wykonać bez dobrej współpracy samorządu powiatowego z Wojskową Komendą Uzupełnień. I mowa tu nie tylko o licznych zadaniach w kozielskim szpitalu i wokół niego.

Dziś oni sami postanowili podziękować za intensywny rok współpracy, wręczając staroście Małgorzacie Tudaj specjalne odznaczenie.  

– W uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniana systemu obrony kraju, brązowy medal za zasługi dla obronności kraju dla Małgorzaty Tudaj – odczytał decyzję Ministra Obrony Narodowej ppłk Robert Król, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu.

Wojskowi dziękowali całemu zarządowi powiatu oraz pracownikom starostwa wykonującym zadania z zakresu obronności i zarządzania kryzysowego.

– To wyróżnienie jest za pracę zbiorową, dlatego dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy w dobie pandemii wykonywali wiele różnych zadań w naszym starostwie powiatowym i jednostkach podległych. Za nami trudny czas, szeregu zadań nie wykonalibyśmy bez pomocy wojska, dotyczy to w dużej mierze naszego szpitala – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

Źródło: starostwo powiatowe 

14 KOMENTARZE

 1. Towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Czy będzie relacja w telewizji KAŁ INFO? Aaahh to peło więc niczego nie będzie…
  Pozostają więc tylko wiadomości w wolnych mediach.

  NTO to już Orlen obajtkowy.

 2. Ładny prezent na zakończenie pełnienia funkcji starosty. Gratulacje dziękujemy i powodzenia na emeryturze.

 3. To kompromitacja ! Cytat : [….W uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniana systemu obrony kraju, brązowy medal za zasługi dla obronności kraju dla Małgorzaty Tudaj …] -śmiech na sali ! Nie dość że szpital zezwoliła by nam zabrać to jeszcze za to medal ! Kompromitacja ! Tym z ministerstwa to też się poprzewracało w d***ch. Oprócz strażaków to tu żadnego żołnierza nie było widać. A w leczeniu mieszkańców to jeden wielki burdel. Żeby ode mnie to zależało to za rządy lokalne i w państwie skazał ich na najwyższy wyrok kary za s***nie we własne gniazdo !

 4. Za to właśnie władza daje odznaczenia – za posłuszeństwo. W Ostrołęce był gigantyczny protest w obronie szpitala . U nas oddano jedyny szpital dla 150 tysięcy ludzi – oddano bez protestu . I dlatego należy się odznaczenie. Paradoksalnie to Pani Starosta dostaje odznaczenie za porażkę. Całą swoją karierę budowała w oparciu o ten szpital, który oddała pozostawiając mieszkańców bez opieki szpitalnej.Nagradzana Totalna Porażka.

 5. To chyba jakieś nieporozumienie Panie płk. Król, dlatego postanowiłem, że na znak protestu zwrócę Ministrowi Obrony Narodowej nadany mi w 1974 roku medal brązowy (leg.nr. B-159649/74) oraz srebrny medal ”Za zasługi dla Obronności Kraju” nadany w 2015 roku ( nr. leg. 1162/2015).

  Z żołnierskim pozdrowieniem koźlanin.

 6. Może tow. Tudaj czas odejsc na emeryturę, bylyscie tow, i jestescie kula u nogi miasta i powiatu, dostałas Mrgaret medal więc odejdź

 7. Nie bądź tak radykalny Gap.
  Trzeba z czegoś żyć i dorobić do skromnej emerytury wypracowanej w azoatach. Najpierw jako tow. sekretarka u Henia Mordaka w zarządzie zakładowym Socjalistycznego Związku Młodzieży Polskiej, a następnie jako wydawca towarów w magazynie „A”

 8. Jestem w dalszym ciągu ciekaw, kto i kiedy wystąpi o medale dla tych członków personelu medycznego kozielskiego szpitala, którzy pracując wcześniej na różnych oddziałach, stali się niemal z dnia na dzień na rozkaz wojewody „zakażnikami” w części kowidowej placówki i już od ponad roku narażają swoje życie oraz swoich bliskich.
  Zapewne powie ktoś, że robią to z powołania lub za pieniądze.
  A czy pani starosta siedzi za burkiem za darmo?
  Nie bo jak podaje w swim oświadczeniu majątkowym, to obok ciężko wypracowanej w azotach emerytury w wysokości 32 tyś. rocznie, zarabia w Starostwie ponad 162 tyś. złotych rocznie, czyli tyle aby kupić sobie co roku dwa samochody przyzwoitej klasy.

 9. a jak ona wzmacniała system obrony kraju? latała z giwerą, czy pomagała terytorialsom.?
  jeśli coś robiła to dlatego że ma taką funkcję za którą jej nieźle płacą!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj