Starosta Małgorzata Tudaj nagrodzona Złotą Spinką. Uroczysta gala w Opolu

1

Nowa Trybuna Opolska nagrodziła niezwykłych Opolan. Uroczysta gala odbyła się w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Największy dziennik w regionie od 22 lat wyróżnia Złotymi Spinkami wybitnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju swojej małej ojczyzny. Statuetki trafiają do biznesmenów, społeczników, samorządowców i ludzi kultury. Tak było i tym razem.

W kategorii samorządność wygrała Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska. Złotą Spinkę wręczył jej starosta opolski, Henryk Lakwa. NTO uzasadniając werdykt napisało, że powiat kędzierzyńsko-kozielski jest umieszczany na najwyższych miejscach w ogólnopolskich rankingach. W regionie wyróżnia się m.in. jakością kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz służbą zdrowia.

– Jestem zaskoczona wyborem kapituły, bardzo wszystkim dziękuję, moim pracownikom, mieszkańcom – mówiła na gorąco starosta powiatu.

NTO zapytało znane osobistości ze świata samorządu i nie tylko, co sądzą o kędzierzyńsko-kozielskiej staroście.

– Można by o niej mówić wiele, ale każdy kto ją spotka szybko przekona się, że w tym, co robi jest naprawdę dobra – mówił starosta opolski Henryk Lakwa. – Zawsze jasno precyzuje cele, które wspólnie ze swoimi pracownikami realizuje – powiedział przewodniczący Rady Miasta w Kędzierzynie-Koźlu Ireneusz Wiśniewski. – Jest osobą skuteczną, a przy tym mającą bardzo duży szacunek dla mieszkańców – tak ocenił starostę Andrzej Sałacki, szef Ośrodka Sportów Olimpijskich w Zakrzowie.

Laureatem Diamentowej Spinki został Sebastian Świderski, człowiek instytucja w siatkarskim klubie ZAKSA. Był w Kędzierzynie-Koźlu wybitnym zawodnikiem, asystentem trenera i szkoleniowcem (dwa razy zdobył Puchar Polski). Od 2015 roku jest prezesem ZAKSY, która zdobyła w tym roku tytuł mistrza Polski. Diamentową Spinkę wręczyli Krzysztof Krupa, prezes spółki Pro Media, wydającej nto oraz jej redaktor naczelny Krzysztof Zyzik.

– Przeżywam wielkie emocje, większe niż na boisku. To jest nagroda dla całej drużyny, sztabu szkoleniowego i medycznego, wszystkich pracowników klubu. Dziękuję też mojej rodzinie, dzięki niej mogę poświęcać klubowi tyle czasu – mówił Sebastian Świderski.

Kapituła Złotej Spinki 2019: Andrzej Lepich, przedsiębiorca, szef BCC; Monika Ożóg, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego; prof. Stanisław S. Nicieja, były rektor Uniwersytetu Opolskiego i laureat Złotej Spinki za całokształt działalności; doc. Jerzy Sacha, kardiolog, kierownik pracowni hemodynamiki USK i laureat tytułu Opolski Hipokrates. Henryk Lakwa, starosta opolski; Krzysztof Krupa, prezes Pro Media sp. z o.o., wydawcy nto; Lucjan Dzumla, dyrektor Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej; Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina, laureat Złotej Spinki w kategorii Samorządność; Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny nto, przewodniczący Kapituły. Głos doradczy: Rajmund Adamietz, właściciel i szef Grupy Adamietz, laureat Złotej Spinki w kategorii Biznes.

Źródło: starostwo powiat

1 KOMENTARZ

  1. Bez przesady, to lukrowanie na siłę jest już nudne. Jak się przyglądnąć powiatowi głębiej to rzeczywistość jest całkiem inna, mniej efektowna. Wystarczy posłuchac pracowników starostwa co mają do powiedzenia na temat pracy swojej szefowej i klimatu w jakim pracują. Jak tak dalej media będą kadzić i słodzić to wyjdzie na to, że powiat istnieje i funkcjonuje dzięki osobie pani Tudaj, a to nie jest prawda. Czy w naszym powiecie nie ma mądrych zasłużonych samorzadowców. Oczywiscie, że są, tylko są skromni i nie mają funduszu na tzw.”promocję” powiatu. Ktoś powiedział, że skromność jest zacna i ma rację pani Tudaj.

Skomentuj